Biurowiec Spark w Warszawie od Kuryłowicz&Associates [WIZUALIZACJE]

Kompleks biurowców SPARK zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. Jego budowa rozpocznie się na Woli w Warszawie.

Kompleks Spark będzie się składać z kilku części. Będzie to przestrzeń biurowa wyróżniająca się ogólnodostępnym placem, otwartą strefą pracy na świeżym powietrzu oraz amfiteatrem. Co ciekawe, na dedykowanym tarasie pierwszego etapu, znajdą się ule.

Obiekt ma w maksymalnym stopniu odpowiadać na potrzeby użytkowników. Inwestor zaprosił do współpracy nad projektem Fundację Integrację, dzięki czemu to pierwszy budynek biurowy w Polsce, który już w momencie oddania do użytku otrzyma certyfikat “Obiekt bez barier”. Dodatkowo, do współpracy przy projektowaniu zostały zaproszone fundacje: Na Miejscu oraz Project for Public Spaces, specjalizujące się w planowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej. Ważne jest, że przedstawiciele Skanska prowadzą rozmowy m.in. z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy działają w okolicy i starają się tak dobrać punkty handlowo-usługowe, aby nawzajem uzupełniały się z lokalnym biznesem.

Już na etapie projektowania poświęciliśmy dużo uwagi, aby projekt Spark powstał w sposób odpowiedzialny społecznie. Chcemy zrobić krok dalej, niż do tej pory i z jednej strony stworzyć dobre miejsce do rozwoju biznesu, które będzie wyzwalać pozytywne emocje, a z drugiej służące mieszkańcom Woli oraz całemu miastu – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Na czas realizacji trzyetapowej inwestycji, od strony ul. Okopowej, powstanie „Plac Kercelak”, czyli skwer, na którym znajdzie się mała architektura zaprojektowana wspólnie z mieszkańcami w ramach projektu Nowa Towarowa. Ponadto, po raz pierwszy na projekcie Skanska w Polsce, na specjalnie dostosowanym tarasie I budynku, zostaną zainstalowane ule, którymi będą się opiekować profesjonalni pszczelarze, a pozyskany w ten sposób miód będzie można kupić w tutejszej kantynie. Nie zapomniano także o zwierzakach – na terenie Spark zaplanowano specjalne poidełka dla czworonogów.

Z uwagi na to, że charakter lokalizacji określany jest w dużej mierze przez przebiegające tu arterie komunikacyjne, chcieliśmy stworzyć zespół budynków o niebanalnej, charakterystycznej architekturze, który będąc dostępnym i otwartym na otoczenie poprawi jakość okolicznej przestrzeni. Architektura zespołu będzie stonowana, elegancka i jednolita – mówi Jacek Świderski z Kuryłowicz&Associates.

Łącznie projekt będzie składał się z trzech budynków biurowych, w tym 130-metrowej wieży. Po ukończeniu zaoferuje najemcom około 70 000 m kw. powierzchni najmu, czyli mniej więcej tyle, ile dziesięć boisk piłkarskich na Stadionie Narodowym. Planowany termin oddania do użytku pierwszego etapu to początek 2018 r.

źródło: materiały prasowe