10 najciekawszych kalendarzy na 2017


Ciężko uwierzyć, że 2016 rok dobiega końca. Czas ucieka nieubłaganie, świat się kręci, a kalendarze starzeją i tracą swoją przydatność. Dlatego mamy dla was listę 10 pozycji, które pomogą zorganizować swój grafik.

DodeCal 2017
cena : 330 PLN

DodeCal to propozycja dla miłośników drewna i gier planszowych. Ten dwunastościan, z naniesionymi datami wykonany został z europejskiego jawora. Na każdej ze ścian znaleźć można inny miesiąc, a sam kalendarz prezentuje się całkiem estetycznie na stoliku czy biurku.

2017calendar-19-dodecal


Wallpaper Calendar by All The Fruits
cena : 90 PLN

Ta propozycja to jeden z naszych faworytów. Minimalistyczny, w stłumionych, pudrowych barwach kalendarz naścienny, prezentuje się niebywale. Rozgryzienie go może nie jest najprostsze, jednak taki kalendarz na pewno ozdobi niejedno mieszkanie.

2016calendar-1-all-the-fruits-wallpaper-calendar


SNUG.GEO by snug.studio
cena : 100 PLN

Ten świetnie zaprojektowany kalendarz to dzieło snug.studio. Idealnie dopasowana kolorystyka, wraz z przemyślanym sposobem odwzorowania miesięcy za pomocą trójkątów i kół to przepis na sukces.

2017calendar-12-snug-geo


Today by Matthew Hoffman
cena : 150 PLN

Ten pomysł jest już dość popularny i znany. Jednak połączenie jednorazowych, samoprzylepnych karteczek z humorystycznymi napisami i zabawnymi grafikami to rzecz, której nie mogliśmy pominąć. Jak miło wstać rano i przeczytać na kalendarzu „To jest Twój dzień”.

2017calendar-16-daily_calendar_matthew_hoffman


Matchbook Calendar by Inkello
cena : 25 PLN

Kolejny dowód na to, że cena jest żadnym wyznacznikiem. Matchbook Calendar to najtańsza i prawdopodobnie najbardziej praktyczna pozycja. Jest to kieszonkowych rozmiarów notes z kartkami, które można wyrywać, a na nich, pod datami notować ważne spotkania, przypomnienia czy kontakty. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kolorystykę, w której jest utrzymany cały kalendarz.

2017calendar-5-inkello-matchbook-calendars


Color Swatch Calendar by Peter von Freyhold
cena : 180 PLN

Pierwszy na naszej liście znalazł się Color Swatch Calendar. To już czwarta odsłona kalendarzy tworzonych przez Petera von Freyholda. Tegoroczna edycja przypomina próbnik kolorów, znany ze sklepów z farbami czy lakierami. Znajduje się na nim 365 barw, które mogą nam się przydać w szczególności paniom w codziennym życiu.

2016calendar-0-vonfreyhold-color-swatch


Tea Towel by Avril Loreti 
cena : 80 PLN

Avril Loreti to artystka, która można powiedzieć, że na kalendarzach zjadła zęby. Jej kolekcja Tea Towel co roku znajduje rzeszę wiernych fanów, a kalendarze rozchodzą się niemal na pniu. Tegoroczna wersja utrzymana jest w jaskrawych barwach, tworzących geometryczne, ostry kształty. Co ciekawe, nazwy miesięcy wykonywane są ręcznie!

2017calendar-6-avril-loreti-tea-towel


Moon Phases 2017 by Dowse
cena : 110 PLN

Ten kalendarz jest obiektem mokrych snów wszystkich astronomów, fizyków, astrologów i wróżbitów. Dlaczego? Ponieważ nie informuje tylko o ważnych spotkaniach, urodzinach czy rocznicach, a o fazach księżyca.

2017calendar-18-dowse-moon-phases


Bubble Wrap 2018
cena : 125 PLN

Ten kalendarz pewnie widzieliście już niejednokrotnie. Pomimo tego, że sam pomysł może nie jest zbyt nowy, to wciąż cieszy się nieprzerwanym zainteresowaniem.

2017calendar-11-bubble-calendar


A Year Long Calendar by One Must Dash
cena : 45 PLN

Pamiętacie kalendarze z charakterystycznymi czerwonymi suwakami? Kojarzące się z naszymi babciami, były nieco tandetne choć praktyczne. Teraz zabłysnęły nowym blaskiem dzięki A Year Long Calendar. Ten składający się z 12 podłużnych, kredowych kart kalendarz to bardzo przydatny organizer naszego grafiku. Przydatny dzięki skórzanej suwnicy, zaznaczającej odpowiednie daty.

2017calendar-15-one-must-dash