100-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie od Huragan Studio

100-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie zostało zaprojektowane przez architektki Monikę Mróz i Joannę Pawłow z Huragan Studio. Za zdjęcia odpowiada Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.  

Mieszkanie to ponad 100 m2 samych inspiracji, powstało z połączenia dwóch mniejszych lokali, dzięki czemu wyróżnia się funkcjonalnością. Część prywatna oddzielona jest od jasnej i przestronnej przestrzeni z kuchnią i jadalnią.

Mieszkanie posiada przytulny pokój dziecka, gabinet oraz oryginalną łazienkę dla gości w strefie dziennej. Wzrok przyciąga długi korytarz, który zamieniony został w domową bibliotekę. Warto zwrócić uwagę na odważne kolory oraz oryginalne płytki, które wyjątkowo korespondują z naturalnym drewnem podłogi i kuchni.

Wolnostojąca wanna i oryginalna tapeta w prywatnej łazience dodaje jej uroku i elegancji. Natomiast łazienkę dla gości wyróżnia dekoracyjny tynk z efektem betonu i płytki imitujące luksfery. Designerskie lampy we wszystkich pomieszczeniach dodają smaku i pięknie zamykają projekt w całość.


O pracowni: 
Huragan Studio – warszawska pracownia projektowa założona przez dwie architektki: Monikę Mróz oraz Joannę Pawłow.

Monika Mróz – jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jeszcze na studiach rozpoczęłam pracę w zawodzie. Posiadam uprawnienia architektoniczne. Doświadczenie zdobywałam w kilku renomowanych pracowniach w Warszawie. Razem z Asią dzielimy wspólną pasję do pięknych wnętrz. Rownolegle pracuję również przy projektach architektonicznych budownictwa mieszkaniowego. Nie boje się ciekawych wyzwań i z pozoru trudnych do rozwiązania tematów. Prywatnie kocham malować, a moje prace zdobią mieszkania przyjaciół.

Joanna Pawłow – jestem absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Posiadam kilkuletnią praktykę zawodową przy nadzorze nad dużymi inwestycjami mieszkaniowymi potwierdzoną aktualnymi uprawnieniami budowlanymi. Pasję projektowania wnętrz wraz z przyjaciółką zamieniłyśmy w pracę, która sprawia mi ogromną przyjemność. Doświadczenie w nadzorze różnych ekip budowlanych sprawiło, że nie dopuszczam niedoróbek. Jestem osobą dokładną i sumienną. Uwielbiam podróże, gotowanie i kwiaty a projektowanie zielonych zakątków to dla mnie świetna zabawa!

projekt: Huragan Studio / Monika Mróz & Joanna Pawłow / www.huraganstudio.pl
zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Warszawa | Apartament | Mieszkanie |

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły