100-metrowe mieszkanie w Łodzi. Uwagę przykuwa salon kąpielowy.

100-metrowe mieszkanie w Łodzi zaprojektowała architektka wnętrz Paulina Maślak. Przestronne mieszkanie w samym centrum Łodzi, znajduje się niedaleko parku, a z okien rozpościera się widok na panoramę miasta. Mieszkanie nie jest zaprojektowane w konkretnym stylu, ale jest odzwierciedleniem wizji architekta wnętrz z nieodłącznym porozumieniem i korelacją z klientem.

Mieszkanie zaprojektowane przez Paulinę Maślak poza swoim przestronnym wnętrzem oferuje właścicielom szeroki taras, który ciągnie się wzdłuż całego mieszkania, doświetlając naturalnym światłem całe wnętrze.

“Priorytetem moich klientów było wnętrze dobrze zorganizowane oraz pełne koloru, ale i tutaj była to paleta dość zawężona z mocno sprecyzowanymi oczekiwaniami. Wnętrze to miks bursztynowych, złotych odcieni z czernią i pomarańczem. Elementem przykuwającym największą uwagę jest obszerna kanapa w kształcie litery L pokryta welurową tapicerką w kolorze palonej sieny. Kolorystycznego towarzystwa dotrzymują jej krzesła w jadalni w bardzo zbliżonym odcieniu. Salon z kuchnią i jadalnią to duża przestrzeń, która wymagała zmian w zakresie powiększenia kuchni, a dokładnie strefy do pracy. Mocnym akcentem w strefie dziennej jest obraz mojego autorstwa, który powstał specjalnie z myślą o tym konkretnym wnętrzu. Przy projektowaniu zawsze staram się jak najbardziej poznać klienta i jego potrzeby, aby efekt finalny spełniał jego wymagania, a nawet zaskoczył go, uzyskując efekt lepszy od zamierzonego.” – mówi architektka Paulina Maślak

Aranżacja przestrzeni w strefie sypialni była dość wymagająca. Na początku architektka zastała tu sypialnię wraz z łazienką i garderobą, które klasycznie przedzielone były ścianą, a do każdego z pomieszczeń prowadziły drzwi standardowej wysokości. Paulina Maślak postanowiła wyburzyć małe pomieszczenia, stawiając na nietuzinkowe rozwiązanie, gdzie szafa stanowi przepierzenie, częściowo przedzielające łazienkę, a strefa prysznica przedzielona jest szklaną ścianą z metalowymi profilami.


Szafa jest bardzo pojemna, a wykończenie jej boków lustrem sprawiło, ze cała bryła zniknęła optycznie, pochłonięta przez odbicia otaczającego ją wnętrza. Prysznic wyłożony jest złotą mozaiką, która była tutaj bardzo ważnym elementem, oraz oczkiem w głowie klientki.

“Z wielką pieczołowitością dobierałyśmy odpowiednią strukturę i odcień, aby pasował do całej koncepcji i nadawał szlachetnego sznytu tej prostej formie prysznica.” – tłumaczy architektka

“Moi klienci już na samym początku sprecyzowali, jak powinna wyglądać ich sypialnia. Miała być przytulna, a najlepiej jakby znalazły się w niej nawiązania do sztuki Dalekiego Wschodu np. typu chinoiserie. Do tego zadania zaangażowałam znaną mi artystkę Katarzynę Lech, z którą stworzyłyśmy specjalnie do tego projektu dedykowaną tapetę. W wnętrzu znajduje się łóżko z wysokim tapicerowanym wezgłowiem oraz obowiązkowo miękka wykładzina, która wyścieła całe sypialniane pomieszczenie. Druga łazienka to salon kąpielowy, gdzie można zrelaksować się przy muzyce i olejkach eterycznych. Jej główny przyciągający wzrok element to falująca złocista ściana, na której tle wyeksponowałam wolnostojącą wannę, gdzie oprócz otaczających ją doznań estetycznych miło jest również zatopić się w jakiejś ciekawej lekturze.” – dodaje architektka

Jak wam się podoba 100-metrowe mieszkanie w Łodzi autorstwa Pauliny Maślak?

O architektce:
Paulina Maślak- od 2016 roku prowadzi autorską pracownię projektowania wnętrz. Jest członkinią Stowarzyszenia Architektów Wnętrz RP. Projektuje wnętrza w kraju i za granicą. W portfolio realizacji znajdują się wnętrza apartamentów, domów oraz wnętrza publiczne, projekty wystaw, wnętrza galerii wystawienniczych oraz handlowych.

Strona internetowa:  https://www.paulinamaslak.com/
Instagram: https://www.instagram.com/paulinamaslak_archi/
Facebook: https://www.facebook.com/paulinamaslakarchi
Stylizacja wnętrz – Paulina Maślak & Mood Authors
Sesja zdjęciowa wnętrz – Mood Authors (https://moodauthors.com)  / Instagram (https://www.instagram.com/moodauthors/)
Sesja zdjęciowa portret- Amanda Kubiak

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Łódź | Detal | Sztuka | whiteMAD na Instagramie