120-metrowe mieszkanie

120-metrowy dom z minimalistycznym wnętrzem

120-metrowy dom  w województwie świętokrzyskim zaprojektowane zostało przez architektów z pracowni SUBSTANTIVE Studio. Projekt powstał w oparciu o analizę potrzeb użytkowników oraz upodobania estetyczne Inwestorów.Do dyspozycji mieliśmy dużą, otwartą przestrzeń, w części dziennej z wysokim sufitem bo blisko 6m do szczytu. Ogromną zaletą są duże przeszklenia, które dają poczucie otwartości i integracji z zewnętrzem.

Bryła domu zaprojektowana przez architekta Jacka Stankowskiego z pracowni ProArchiKon okazała się idealnym podkładem do stworzenia funkcjonalnych wnętrz. Połączenie cech bryły domu z użytymi materiałami na elewacji umożliwiło nam stworzenie stylistyki, która buduje pełną integralność zewnętrza z wnętrzem.

W pełni minimalistyczne detale oraz jednolita posadzka z mikrobetonu jest idealnym tłem do ekspozycji wysokiej jakości mebli. Okładziny drewniane, beżowe odcienie tynku, mięknie dodatki w różnorodnych teksturach przełamują pozorną surowość. Nie trudno doszukać się rozwiązań, które mocno definiująca stylistykę Japandi.

Sercem części dziennej jest salon z modułowym zestawem wypoczynkowym w wyraźnym kolorze. Wizualnie środek ciężkości został przełożony na dolną część wnętrz. Zabawa bryłami, proporcjami oraz kontrastem umożliwia nam kontrolę poczucia przestrzenności I komfortu przebywania we wnętrzu.

Strefa prywatna już w standardowej wysokości pomieszczenia 2,75m idealnie nawiązuje do pozostałej części domu dając poczucie przytulności. Monolityczna łazienka master urzeka swoją prostotą, czystością formy. Warto wspomnieć o detalach, które wymagają precyzji wykonawczej. Z pozoru proste rozwiązania niosą za sobą szereg rysunków technicznych opowiadających o tym jak zaplanować prace, by uniknąć błędów i uzyskać oczekiwany efekt.

  Produkty:
– lampa – Wiklinowa lampa wisząca czarna L, HKliving
– krzesła – Krzesło Wishbone Czarne King Home
– kinkiet –  Lampe de Marseille NEMO
– zestaw wypoczynkowy – FUFU Sofa
– obrazy- Iwona Bilska

O pracowni:
SUBSTANTIVE Studio to pracownia architektury wnętrz o indywidualnym charakterze. Nasz zespół tworzą 3 atomy krążące wokół jednej idei. Intuicyjna funkcjonalność ubrana w bezkompromisowe piękno. Ponad wszystko cenimy czystość formy, wyjątkowy detal i jakość materiałów. Tę wrażliwości przekładamy na każdy aspekt naszej pracy. Z przyjemnością tworzymy przytulne wnętrza prywatne jak i nietuzinkowe przestrzenie komercyjne. Więej informacji o pracowni SUBSTANTIVE Studio dowiecie się tutaj: www.substantive.pl

źródło: Materiał Prasowy /120-metrowe mieszkanie  w woj. świętokrzyskim /www.substantive.pl