© Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio

120-metrowe mieszkanie z widokiem na Trójmiejski Park Krajobrazowy

120-metrowe mieszkanie z widokiem na Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprojektowane zostało  przez Ulę Schönhofer (https://www.ulasch.com) oraz Mateusza Piotrowskiego (https://pracownia2lf.pl). Właściciele mieszkania zgłosili się do architektów na już etapie wykonywania tzw. poprawek deweloperskich. W tym czasie zostały zaprojektowane główne zmiany dotyczące układu funkcjonalnego mieszkania, czyli otwarcie kuchni, powiększenie łazienki przy głównej sypialni oraz połączenie sypialni i gabinetu.  Te zmiany miały na celu lepsze przystosowanie mieszkania do potrzeb i stylu życia domowników, jednocześnie pomieszczenia stały się bardziej przestronne.
Mieszkanie znajduje się na 12. piętrze. Właścicielom zależało na wyeksponowaniu pięknych widoków na Trójmiasto i Trójmiejski Park Krajobrazowy, które rozpościerają się z okien. Dzięki otwarciu pomieszczeń części dziennej już z przedpokoju widać prawie całą najdłuższą ścianę z oknami pomiędzy kuchnią a salonem. 
“Samo wnętrze nie stanowi jedynie tła dla pięknej panoramy. Początkowe wytyczne Inwestorów zakładały głównie jasną kolorystykę i białe ściany, jednak w trakcie tworzenia projektu wspólnie decydowaliśmy się dodawanie akcentów kolorystycznych. Kilka odważnych decyzji nadaje wnętrzom charakter: granatowa kuchnia, pomarańczowe kafle w łazience gościnnej czy morskie akcenty w gabinecie i sypialni.  Do tej bazy dobieranie kolejnych akcentów kolorystycznych było bardzo przyjemne: w jadalni są to krzesła w kolorze terakoty czy czerwony fotel. W salonie nad sofą wisi piękna, ponadczasowa lampa zaprojektowana w 1952 przez Georga Nelsona, o nazwie Bubble Lamp.” – tłumaczy Ula Schönhofer
© Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio

W sypialni elementem dekoracyjnym przyciągającym uwagę jest wzorzysta tapeta. Do niej został dobrany kolor podwójnych przeszklonych drzwi prowadzących do pomieszczenia, stanowią one swego rodzaju ramę dla obrazu, którym jest wzór na ścianie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w sypialni jest przejście do prywatnej łazienki, które zostało wkomponowane w zabudowę meblową. W obydwu łazienkach uwagę zwracają kolorowe kafle, których trójwymiarową fakturę zdecydowaliśmy się podkreślić podświetleniem zza dużych okrągłych luster.
W gabinecie swoje miejsce znalazł obszerny zbiór książek Właścicieli mieszkania oraz rodzinne pamiątki. Zostały one wyeksponowane na specjalnie zaprojektowanych regałach w morskim kolorze.  Meble te stanowią tło dla duńskiego biurka, zakupionego z drugiej ręki. podobnie jak krzesło.
“W korytarzu prowadzącym do gabinetu zostało przygotowane miejsce na ekspozycję powiększającej się kolekcji obrazów mieszkańców. Projekt wnętrz jest efektem udanej współpracy z Właścicielami mieszkania, duży nacisk został położony na dopracowanie etapu koncepcyjnego, ustalenie najważniejszych kompozycyjnych akcentów, które następnie były dopełniane pozostałymi elementami wyposażenia. Dzięki temu wnętrza są różnorodne, ale mają spójny charakter.” – podsumowuje Ula Schönhofer

O architektach:

Ula Schönhofer – mieszkam i pracuję w Gdańsku. Tutaj się urodziłam i zdobyłam wykształcenie. Ukończyłam dwa kierunki na Akademii Sztuk Pięknych: Architektura Wnętrz i Malarstwo. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w najlepszych trójmiejskich pracowniach. Aktualnie realizuję się zawodowo prowadząc autorską pracownię projektującą wnętrza na terenie całej Polski. Podchodzę do projektów indywidualnie, wnętrza przeze mnie zaprojektowane są efektem pracy zespołowej Inwestor-Projektant-Wykonawca. Stawiam na dobrą komunikację, przemyślane rozwiązania i najwyższy standard realizacji.

Mateusz Piotrowski – w branży działa zawodowo od 2004r. Projektant z wieloletnim doświadczeniem.
Przez kilkanaście lat współpracownik studia LOFT-MA Magdaleny Adamus. Uczestniczył w dużych i nagradzanych projektach, jak np. Hotel Mera SPA w Sopocie czy wnętrza Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zwolennik dobrze wykonanej pracy (nie tylko w swojej branży). Ma niezastąpioną przy pracy projektowej cechę: anielską cierpliwość. Miłośnik gór i międzywojennego modernizmu.

źródło: Materiał Prasowy / https://www.ulasch.com / https://pracownia2lf.pl 
zdjęcia: kroniki studio / https://www.kroniki.studio