14. numer magazynu whiteMAD [PREMIERA]

Cenimy tradycyjne rzemiosło, ręcznie uszyte kolekcje, wystrugane meble i dobrze zaprojektowaną ceramikę. Polscy projektanci potrafią stworzyć prawdziwe cuda! W czternastym numerze magazynu whiteMAD zebraliśmy przykłady talentów, których twórcze dokonania nam imponują i utwierdzają nas w przekonaniu, że w polskim rzemiośle tkwi ogromny potencjał.

W dziale Moda publikujemy kolekcje dyplomowe dwóch studentek – Aleksandry Mazur oraz Julii Pyłko. Pierwsza przygotowała kolekcję inspirowaną Warszawą, druga z kolei zabiera nas w sentymentalną podróż do polskiej wsi sprzed wieków. W dziale Moda znajdziecie także edytorial Mileny Napierały. Zdjęcie jej autorstwa znalazło się na okładce numeru. Modelem był Łukasz Bogusławski, uczestnik 9. edycji programu Top Model TVN. Na zdjęciach zobaczycie też sympatycznego konia o imieniu Stefan!

W tym numerze dział Architektura zawiera więcej wnętrzarskich inspiracji. Zaglądamy do mieszkania w Łodzi projektu pracowni 3XEL, domu na Starym Żoliborzu w Warszawie i baru w niewielkim Wolsztynie. Ten ostatni ozdobiły elementy dekoracyjne, które przywodzą na myśl teatr. Z kolei na spacer po modernistycznej Gdyni zabrał nas Mariusz Jakubowski, finalista dziewiątej edycji programu Top Model. Mariusz pokazał nam swoje ulubione zakątki miasta i polecił, co warto w Gdyni zobaczyć. Publikujemy też tekst Michała Szymko, który tym razem odwiedził Rosję.

W dziale Design pokazujemy przykłady pięknych mebli i dodatków, które pozwolą urozmaicić każde wnętrze. O tym, do czego mogą prowadzić eksperymenty z ceramiką, dowiecie się z naszej rozmowy z Arkadiuszem Szwedem.

Kolejną rozmowę zamieściliśmy w dziale Portfolio. Ilustratorka Agata Stachowiak opowiedziała o swojej pracy i realizowanych projektach. Poprosiliśmy ją, by przygotowała grafikę z naszymi portretami, ale koniecznie w charakterystyczny dla siebie sposób. Efekty tej pracy możecie zobaczyć na stronie tytułowej.

Numer możecie wygodnie zamówić z dostawą do domu lub paczkomatu w naszym sklepie klikając TUTAJ lub we wszystkich salonach sieci Empik w Polsce oraz wybranych punktach InMedio, Relay oraz Ruch.