Urzekająca kampania marki B SIDES HANDMADE AW 2015/16

Basia Chrabołowska – absolwentka Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, założycielka i projektantka B SIDES – pierwszego konceptu modowego w Polsce opierającego swoje kolekcje na stuprocentowej naturalnej wełnie między innymi z alpaki i merynosów. Jej marka zasłynęła szlachetnymi przędzami, współpracą z lokalnymi rzemieślnikami oraz projektami, które łączą minimalizm z ekspresją koloru a funkcjonalność ze zmysłową kobiecością. Jej projekty, łączące modę, sztukę oraz edukację zapewniły jej miejsce w finale Plebiscytu PKN Orlen “Polacy z werwą” w kategorii design w 2013 r.

Kolekcja B SIDES na sezon jesień – zima 2015/16 inspirowana jest podróżami założycielki i projektantki marki do Ameryki Południowej. Szczególnie jej bliskiej dzięki sprowadzanej z Perú od początku istnienia marki szlachetnej wełnie z alpaki i merynosów. Po roku przerwy w prezentacji kolekcji prêt-à-porter Basia Chrabołowska postanowiła wrócić z kolekcją bardzo osobistą, pokazującą jej silną więź z Ameryką Łacińską. Zainspirowana kulturą argentyńskich kowbojów “gauchos”, kolumbijskim regionem Cauca i kolorystyką lokalnych strojów ludowych czy peruwiańską i meksykańską kulturą plemienną powstała linia obszernych miękkich wełnianych bluzek z ultra cienkiego 100% merynosa, wykonanych z ręczną precyzją przez Podlaskie dziewiarki swetrów i kardiganów, delikatnych i przyjemnych dla skóry cienkich długich i krótkich spódnic czy poncha. Wszystkie modele wykonane zostały ze 100% miękkiego i delikatnego merynosa.

Założeniem kolekcji miało być również stworzenie pomostu między Polskim a Latynoskim rzemiosłem. W tym celu w Kampanii promującej kolekcję wykorzystane zostały Podlaskie kilimy (wzorzyste ręcznie tkane na krośnie pledy) oraz wchodzące w skład kolekcji bransoletki w wersji UNISEX z włókien konopi z kolumbijskiego regionu Putumayo, wykonane ręcznie przez kolumbijskich rzemieślników.

ZDJĘCIA: Gosia Turczyńska / 76 management

MODELE: Ola Ściślewska / United for Models, Paweł Wybański

STYLIZACJA: Karolina Gruszecka

MAKIJAŻ, WŁOSY: Magdalena Wińska

SCENOGRAFIA: Witalis

PROJEKT GRAFICZNY: Kaja Dobrzańska

PRODUKCJA: Basia Chrabołowska / B SIDES