16. NUMER MAGAZYNU WHITEMAD [PREMIERA]

Praca nad każdym numerem magazynu whiteMAD to dla nas okazja, by poznać nowych, kreatywnych ludzi. Uważnie dobieramy tematy i przedstawiamy historie projektów, których – mamy nadzieję – jeszcze nie znacie. Od początku przyświeca nam idea promowania polskich projektantów i architektów. Wszak w branży architektury i dizajnu nadwiślański kraj ma się czym pochwalić!

Pierwsze strony 16. numeru whiteMAD są poświęcone modzie. Zapomnijcie jednak o sztampowym haute couture. Proponujemy fascynującą wyprawę do auli Biblioteki Śląskiej, gdzie modelki sfotografował Dominik Więcek. Ciekawych wrażeń z pewnością dostarczy też sesja autorstwa Kamila Kotarby.

W dziale Architektura przeczytacie historię zamku w Łebie, któremu groziło zawalenie. Zabytkowy budynek udało się uratować i dziś wraca do dawnej świetności. Zdjęcia zamku wykonał duet ZASOBY STUDIO – Katarzyna Ramocka i Michał Woroniak. W artykule „Brylant z Żoliborza” opisujemy piękny dom, który powstał w tej zielonej części Warszawy. W tym dziale znajdziecie też mnóstwo wnętrzarskich inspiracji.

Czym są totemy i dlaczego warto je mieć? Tego dowiedzie się z działu Dizajn. Opisujemy tam też pamiątkę, która powstała z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego. Z kolei projektant Konrad Dybicki zaprezentuje nietypową kolekcję biżuterii.

W dziale Portfolio publikujemy projekt Macieja Choińskiego. Jego FOLK Concept zdobył niedawno nagrodę w konkursie Nowy Europejski Bauhaus organizowanym przez Komisję Europejską. W tej części 16. numeru przeczytacie też wywiad z Filipem Szuksztulem. Młody twórca specjalizuje się w animacji poklatkowej. Historie jego figurek z plasteliny śledzi na TikToku już ponad 400 tysięcy osób!

Numer możecie wygodnie zamówić z dostawą do domu lub paczkomatu w naszym sklepie klikając TUTAJ lub we wszystkich salonach sieci Empik w Polsce oraz wybranych punktach InMedio, Relay, Virgin, Discover, 1 Minute oraz Hubiz.