170-metrowy apartament w Warszawie. Tu króluje minimalizm!

170-metrowy apartament w Warszawie został  zaprojektowany w duchu minimalizmu. Za jego projekt odpowiada młoda pracownia Lys studio prowadzona przez arch. Magdalenę Kanik. Wnętrze nowoczesnego apartamentu zostało przemyślane w najmniejszym detalu. Zdjęcia wykonało niezawodne Pion studio

Duże przeszklenia otwierają przestrzeń strefy dziennej na obszerny taras, doświetlając wnętrze pełniące również funkcję pracowni.Ciemna antracytowa kuchnia z charakternym blatem z płomieniowanego granitu przełamana została stalowymi, szczotkowanymi szafkami umieszonymi powyżej. Jadalnia to prosta w formie minimalistyczna część pomieszczenia z ponad 2-metrowym, dębowym stołem, dębowymi krzesłami ze skórzaną, czarną tapicerką marki FAMEG oraz liniowym oświetleniem stołu od AQform. Idąc niemal 20-metrowym białym holem na pierwszy plan wysuwa nam się jadalnia, której prosta forma stanowi zaproszenie do strefy dziennej. 


Kolorystyka strefy dziennej ma swoją kontynuację w reszcie apartamentu. Duży nacisk położono na naturalne materiały (dębowa podłoga, fornir dębowy, granit, kamienny gres), minimalistyczne i  geometryczne formy zabudów. Zdominowane są one surowym żelbetowym sufitem i monochromatycznym kontrastem czerni z bielą.

Dominantą salonu jest stworzona na zamówienie zabudowa telewizyjna z obszernym regałem na zbiór albumów  i książek Właścicieli. Światło sztuczne, rozmieszczone punktowo, dodaje cech teatralności, na czym zależało Inwestorom.

Strefa prywatna to 2 obszerne nawiązujące do siebie stylistyką sypialnie główne.  Centralnym elementem każdej z nich jest obszerne, tapicerowane łóżko i dębowe, ryflowane panele ścienne. Łazienka Pana domu to pomieszczenie doświetlone naturalnym światłem za sprawą automatycznego świetlika. Gres mocno nawiązuje do wcześniej wspomnianego surowego betonu. Przestrzeń została powiększona za sprawą obszernego lustra i lustrzanej szafki.

Łazienka Pani domu to obszerny pokój kąpielowy. Ciemny, żyłkowany gres o dużym formacie kontrastuje z białymi ścianami i sufitem. Wysokie przeszklenie prysznica wykonane zostało z grafitowego szkła. Sufitowa deszczownica i baterie marki Axor projektu A. Citterio niewątpliwie dodają luksusu. Wszelkie zabudowy meblowe, meble wolnostojące, przeszklenia zostały wykonane na wymiar. Nadzór nad projektem pełniła arch. Magdalena Kanik.

Czytaj też: Apartament | Polska | Warszawa | Architektura | Wnętrza | Mieszkanie | Minimalizm

źródło: materiały prasowe / 170-metrowy apartament w Warszawie
zdjęcia: Pion studio
projekt: Lys studio / arch. Magdalena Kanik
ig:  https://www.instagram.com/lys__studio/
fb:  https://www.facebook.com/Lys-Studio-studio-projektowania-wn%C4%99trz-113096277117902/?modal=admin_todo_tour