Silesia Business Park rośnie w oczach. Drugi budynek oficjalnie otwarty

18 miesięcy, czyli równo 567 dni trwała budowa drugiego budynku kompleksu Silesia Business Park realizowanego przez Skanska Property Poland w Katowicach. 25 lutego odbyło się oficjalne otwarcie budynku, którego głównym najemcą jest firma Capgemini, jeden z wiodących dostawców usług informatycznych, konsultingowych i outsourcingowych. Wydarzenie było połączone z uroczystością wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Silesia Business Park C – trzeciego z czterech zaplanowanych budynków.

Silesia Business Park powstaje przy ul. Chorzowskiej w Katowicach. Kompleks, ze względu na oryginalną elewację w poziome czarno – biało – brązowe pasy już teraz stał się rozpoznawalnym miejscem na mapie Katowic i jest potocznie określany mianem „tiramisu”. Wraz z oficjalnym otwarciem budynku B i wmurowaniem kamienia węgielnego w budynku C, realizacja projektu wkroczyła w kolejną fazę. W oficjalnym otwarciu drugiego budynku kompleksu Silesia Business Park wzięli udział m.in. Bogumił Sobula – wiceprezydent Miasta Katowice, przedstawiciele Skanska Property Poland, Skanska S.A. – generalnego wykonawcy budynku oraz firmy Capgemini – głównego najemcy budynku B.

Silesia Business Park jest dowodem na pozytywną zmianę, jaką przechodzą Katowice, z poprzemysłowego miasta w jedno z najszybciej rozwijających się centrów biznesowych w Polsce. Sukces naszego projektu jest najlepszym przykładem na to, że miasto stało się nowoczesnym i tętniącym życiem centrum kulturalno-biznesowym, przyciągającym nowoczesne firmy i międzynarodowych inwestorów”

mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Jeszcze kilka lat temu ten rejon miasta wyglądał zupełnie inaczej. Teraz widać efekty decyzji biznesowych inwestora i konsekwentnej polityki proinwestycyjnej miasta. To jednak nie tylko infrastruktura, to także nowe miejsca pracy dla kilku tysięcy młodych, wykwalifikowanych specjalistów, którzy wybierają Katowice jako miejsce do życia. Znajdują tu nie tylko pracę, ale także dobre warunki do mieszkania, założenia rodziny, wychowania dzieci i ciekawego spędzania czasu wolnego”, mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.