200-metrowe wnętrze w stylu Japandi

200-metrowe mieszkanie w stylu Japandi. Powstało dla młodego małżeństwa!

200-metrowe mieszkanie w stylu Japandi zaprojektowane zostało z myślą o aktywnym małżeństwie z dwójką dzieci, którzy w przerwach od prowadzenia własnych firm, wolny czas wykorzystują na podróże, prywatnie przyjaciołach właścicieli studia Smart Design Wnętrza – Sary Tokarczyk i Wojciecha Poziomki.

Dzięki wspólnej znajomości projektanci wiedzieli jakie są oczekiwania i potrzeby przyszłych domowników od ich nowego mieszkania. Inspiracją do projektu były zainteresowania inwestorów, ich styl i sposób bycia. Ta wiedza pozwoliła na podjęcie decyzji o osadzeniu projektu w mieszańce stylu Japandi oraz Wabi-Sabi. Te style cechuje oszczędność wyrazu, ale niepozbawiona ciepła domowego ogniska, w obu istotnym elementem są naturalne materiały, co jest ważne dla właścicieli mieszkania starających się zachować bliskość z naturą w życiu codziennym.

Na całość tego 200 metrowego mieszkania składa się salon połączony z kuchnią i jadalnią, 3 sypialnie, dwie przestronne łazienki i garderoba. Przy takiej powierzchni, największym wyzwaniem było zachowanie spójności wnętrz bez powtarzania zabiegów stylistycznych, żeby każde pomieszczenie było oryginalne na swój sposób. Projektanci we wnętrzu zaproponowali ponadczasową paletę barw, inspirowaną naturą. Ciepłe odcienie beżu, bieli połączyli z akcentami złamanej zieleni i brązów.

Salon z kuchnią to przestrzeń pełna harmonii, a przytulnej atmosfery nadaje kominek umiejscowiony blisko strefy jadalnianej, dzięki czemu wszystkie osoby zasiadające przy stole mogą cieszyć się widokiem żarzącego drewna. Zaproponowany przez projektantów stół to produkt znanego polskiego producenta, cechuje go solida konstrukcja i gruby dębowy blat, świetnie komponuje się na tle fornirowanej kuchni. Wiedząc, jak ważną rolę w życiu Inwestorów odgrywa kulinarna część życia, tej strefie poświęconą szczególną uwagę. Zadbano o odpowiednią ilość miejsca do pracy, tworząc wyspę kuchenną o wymiarach 270 x 100, a także 6 palnikową kuchenkę indukcyjną. W przestrzeni wypoczynkowej do relaksu zachęca miękki i stylowy narożnik. Sypialnia jest spójna ze strefą dzienną, tu projektanci zdecydowali się na odważne użycie materiału w postaci lnu jako okładziny ściennej nad łóżkiem.


Na szafach, jak i na konsolce, zdecydowano się na połączenie drewna z ratanem, co prezentuje się w sposób orientalny. Jednym z powtarzających się motywów w całym mieszkaniu są wymalowania na ścianach, w przypadku sypialni, widoczne jest ono za lustrem. Łazienka przy sypialni jest utrzymana w szarej stylistyce, surowość wnętrza przełamana została drewnianym panelem dekoracyjnym przy suficie. Natomiast łazienka dzieci jest bardziej kolorowa, choć ograniczona do założeń kolorystycznych, z widocznie wydzieloną strefą kąpielową. W tak dużym mieszkaniu nie mogło zabraknąć pomieszczenia stanowiącego garderobę z możliwością korzystania dla wszystkich domowników a w przedpokoju dodatkowo powstała pojemna szafa wnękowa służąca częściowo jako przestrzeń gospodarcza.

To mieszkanie to przykład, zrównoważonego projektowania. Duet projektantów stworzył niezwykle ponadczasowe wnętrze, któremu nie brak oryginalności ani przytulnej domowej atmosfery. Dzięki umiejętności zachowania balansu między prostotą stylistyki a funkcjonalnością powstała doskonała aranżacja na długie lata. Jak wam się podoba 200-metrowe mieszkanie w stylu Japandi?

O pracowni:
Smart Design to firma projektowo – handlowa o szerokim spektrum działalności. Projektujemy oraz wyposażamy zarówno domy, mieszkania, apartamenty, jak i lokale komercyjne, takie jak biura czy restauracje. Nasza projektownia ma na swoim koncie wiele pomyślnie zakończonych realizacji obejmujących wszelkie aspekty aranżacji wnętrz – od projektu, po zarządzanie wykonaniem inwestycji.

Naszą specjalność stanowi produkcja mebli na wymiar. Każdy oferowany przez nas element wyposażenia wnętrz jest wyjątkowy, gdyż jego projekt stanowi wypadkową potrzeb oraz upodobań klienta zlecającego nam jego opracowanie. W jednakowym stopniu łączy design i funkcjonalność. Cechuje się solidnym wykonaniem, nienagannym wykończeniem oraz elegancką stylistyką. Meble wyprodukowane przez nas z powodzeniem przetrwają próbę czasu.

Nasze studio tworzy zespół doświadczonych projektantów i architektów wnętrz, któremu przewodzi Sara Tokarczyk – właścicielka firmy. Co wyróżnia Smart Design na tle innych pracowni projektowych? Świeże spojrzenie oraz znakomite wyczucie kolorów. Umiłowanie współczesnych rozwiązań przy zachowaniu szacunku dla tradycji i dorobku przeszłości. Dzięki temu tworzymy piękne wnętrza, w których klasyka spotyka się z nowoczesnością. Jako projektanci inspirację czerpiemy z niezliczonej ilości światów, w tym mody, tekstyliów, klubowych wibracji i natury. Harmonijnie mieszamy nowe ze starym. Często sięgamy po nieoczekiwane materiały oraz śmiałe połączenia kolorystyczne. W ten sposób powstają przestrzenie obdarzone niepowtarzalnym klimatem, odzwierciedlające smak oraz styl życia naszych klientów.

Kompleksowy charakter świadczonych przez nas usług to ogromny komfort dla naszych klientów oraz spokój wynikający z braku konieczności podejmowania współpracy z kilkoma firmami podczas realizacji większych inwestycji. Do powierzonych nam zleceń podchodzimy w sposób elastyczny. Dopasujemy się do potrzeb oraz budżetu każdego klienta, bez względu na to, jak duże one są.

źródło: Smart Design / https://smart-design.com.pl/ 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Apartament | Polscy projektanci | Styl Japandi 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły