22. NUMER MAGAZYNU WHITEMAD [PREMIERA]

Niech żyje kolor! To słowo stało się hasłem przewodnim 22. numeru magazynu whiteMAD! Idąc tym tropem, w numerze zebraliśmy przykłady projektów wnętrz, architektury i wzornictwa, w których to kolor gra główną rolę. Odpowiednio dobrany, nadaje przestrzeniom czy produktom charakter. W wydaniu próbujemy odpowiedzieć na pytanie, “czym jest kolor?”. O pomoc w przygotowaniu definicji poprosiliśmy osoby związane z architekturą, projektowaniem, fotografią czy sztuką. 

Numer otwieramy działem „Moda”. Poznacie w nim historie trzech projektantek: Hanny Wojciechowskiej, Wiktorii Łaskawiec i Moniki Łuczak. Ich pasja projektowania przekłada się na genialne kolekcje. Udowadniają, jak wielki potencjał tkwi w nowym pokoleniu polskich projektantów mody.

Kolejny dział to „Architektura”. Opisaliśmy w nim wnętrza, w których sami chcielibyśmy mieszkać. Zwróćcie uwagę na realizację pracowni A+A. Agata Ambrożewska i Agata Krzemińska zaprojektowały mieszkanie na Mokotowie, które jest barwnym azylem! W tym dziale opisujemy też kolorowy domek – współczesną wersję domu typu Brda. To projekt duetu Pankowska & Rohrhofer, który został zrealizowany na wyspie Wolin. Kolorowych historii w tym dziale jest dużo więcej.

Link do sklepu: kliknij TUTAJ

O tym, że lampy nie służą tylko do świecenia, a ich dotykanie może koić zmysły, opowiada Sylwia Simson, twórczyni lamp Hapton. Wywiad z nią publikujemy w dziale „Dizajn”. W tym też dziale znajdziecie wypowiedzi różnych twórców, których zapytaliśmy, czym jest kolor. Odpowiedzieli nam artysta Maurycy Gomulicki, architekt Przemo Łukasik, artystka Dorota Koziara, projektant Oskar Zięta, architektka Katarzyna Baumiller i fotograficzny duet Katarzyna Ramocka i Michał Woroniak tworzący ZASOBY STUDIO.

O odpowiednie kolory na zdjęciach dba też Piotr Krajewski. Fotograf opowiedział o pasji robienia zdjęć architekturze. Rozmowę z nim publikujemy w dziale „Portfolio”. To tylko krótki opis tego, co przygotowaliśmy tym razem.

Nowy numer magazynu whiteMAD możecie wygodnie zamówić z dostawą do domu lub paczkomatu w naszym sklepie klikając TUTAJ lub we wszystkich salonach sieci Empik w Polsce oraz wybranych punktach InMedio, Relay, Virgin, Discover, 1 Minute oraz Hubiz.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły