32-metrowe mieszkanie w gdańskim Wrzeszczu. Zaglądamy do środka!

32-metrowe mieszkanie na gdańskim Wrzeszczu powstało dzięki współpracy architektów z Vzorovo. Niewielki apartament na wynajem krótkoterminowy w sercu Wrzeszcza. Celem projektu było uzyskanie eleganckiego apartamentu, który spełni oczekiwania wymagających klientów.

Pomimo niewielkiego metrażu w strefie dziennej czuć przestrzeń, a wkomponowany w nią aneks kuchenny stał się atutem wnętrza. Po zmroku dzięki nastrojowemu oświetleniu (kinkiet Ambiente Chors) i lekko mieniącej się złotem ścianie, pomieszczenie stają się istną oazą relaksu.

“Pamiętając o tym że wnętrze umiejscowione jest w konkretnej przestrzeni delikatnie nawiązaliśmy do industrialnego charakteru osiedla oraz historycznej funkcji jaką pełnił Browar Gdański. We wnętrzu znajdują się czarne stalowe elementy, szkło ornamentowe, a nad całością króluje mosiężna ściana inspirowana kadzią browarnicza. Dopełnieniem są ręcznie wykonane elementy drewniane, abstrakcyjne grafiki i przykuwające uwagę lustra.” – mówią architekci z pracowni Vzorovo

Za ukrytymi drzwiami znajduje się elegancka łazienka. Stylowe złoto, szmaragdową zieleń, subtelne wzory płytek i frezów we frontach połączyliśmy z czarnymi elementami delikatnie nawiązującymi do całej koncepcji. Szklano- stalowe drzwi wydzielają klimatyczną sypialnię z fototapetą Gdańska, nadając pomieszczeniu głębi. Przeszklenie ma na celu zachowanie poczucia przestronności. Efekt przerósł oczekiwania Inwestorów, architekci cieszą się z kolejnej udanej realizacji i zadowolonego Klienta.

O autorach:
Vzorovo – projekt zrealizowany przez autorską pracownię projektowania wnętrz Vzorovo, prowadzoną przez Alicję Dąbrowską i Krzysztofa Dąbrowskiego. Pracownia przez ostatnie kilka lat działała pod nazwą Oaky Studio, ale niedawno zdecydowaliśmy się wprowadzić w naszą markę trochę świeżości poprzez rebranding i tak powstało Vzorovo. W naszej pracy skupiamy się na indywidualnym podejściu do każdego projektu. Oprócz pogoni za trendami cenimy sobie ponadczasowe rozwiązania, naturalne materiały i jakość. Najbardziej lubimy realizować projekty pod klucz, gdzie możemy mieć cały proces pod kontrolą i być pewni, że efekt spełni w 100% założenia projektowe. Wtedy możemy na etapie wykonawstwa zadbać o każdy detal, a to one tworzą spójną całość dająca niepowtarzalny efekt.

Czytaj też: Mieszkanie | Gdańsk | Wnętrza | Polska | Architektura

źródło: materiały prasowe / Inkadr fotografia Natalia Kaczmarek

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły