35-metrowe mieszkanie w Warszawie

35-metrowe mieszkanie w Warszawie. Neutralna kolorystyka nie jest przypadkiem!

35-metrowe mieszkanie w Warszawie utrzymane zostało w ujednoliconej i stonowanej, wręcz neutralnej kolorystyce. Ma to swój cel. Mieszkanie bowiem powstało na wynajem, a to sprawia, że kolory wnętrza muszą być uniwersalne, a jednocześnie łatwe do dostosowania do własnych potrzeb. Mieszkanie można indywidualizować za pomocą dodatków, czy akcesoriów w ulubionym kolorze, czy fakturze. Priorytetem tego projektu było maksymalne wykorzystanie przestrzeni w małym mieszkaniu. Dzięki sprytnemu zaplanowaniu zabudów, udało się zmieścić naprawdę dużo miejsca do przechowywania. Jednocześnie wnętrze jest jasne i nieprzytłaczające, a całość ociepla kolor drewna. O zaprojektowanym przez siebie wnętrzu opowiada Bogna Bochenkiewicz z pracowni Bostudio. 

Zaczynamy od drzwi wejściowych, wokół których znajduje się zabudowa meblowa na ścianie, włącznie z pawlaczem. Zabudowa łączy zabudowę kuchenną, zabudowę przedpokoju oraz miejsce na pralkę. Dzięki temu można w niej zmieścić naprawdę wiele rzeczy, a zabudowa tworzy jedną całość. Tuż przy zabudowie znajdują się drzwi ukryte do łazienki. Drzwi oraz ściana zostały wyłożone w całości lustrem, co znacznie powiększa optycznie małą przestrzeń. Lustro w tym miejscu jest też praktyczne, ponieważ można się przejrzeć przed wyjściem.

Dalej znajduje się duża zabudowa meblowa w kolorze białym – kolejna przestrzeń do przechowywania. Po drugiej strony pomieszczenia mamy bardzo minimalistyczną kuchnię z dekoracyjnym okapem. Całość utrzymana w bieli. Dzięki rezygnacji z szafek wiszących, jest o wiele więcej przestrzeni i światła we wnętrzu. Okrągły stół, stojący pośrodku wnętrza jest niezwykle ważnym elementem. To dzięki niemu udało się zmieścić tyle zabudów, a wnętrze nadal pozostaje ergonomiczne i lekkie. Wraz z lampą wiszącą stanowi też dekorację wnętrza.

Głównym elementem w dalszej części wnętrza jest ścianka działowa RTV dzieląca sypialnię od salonu. Po dwóch jej stronach znajdują się szklane drzwi przesuwne ze szkłem ryflowanym. Dzięki temu we wnętrzu jest dużo światła, a przestrzenie się wzajemnie ze sobą przenikają. Po drugiej stronie ściany został zamontowany ekran do rzutnika. W sypialni znajduje się płytsza zabudowa meblowa – w tym projekcie zabudowy meblowe właściwie zastępują ściany. Charakteru nadaje ściana pokryta tynkiem betonowym, a całość dodatkowo rozświetla i powiększa duże lustro znajdujące się po prawej stronie łóżka.

W łazience również nie mogło zabraknąć zabudów meblowych. Cała ściana z toaletą została zagospodarowana.  To wnętrze to połączenie funkcjonalności i lekkości. Na niespełna 35 m2 udało się zmieścić praktyczną sypialnię oraz dużą ilość zabudów meblowych. Dzięki utrzymaniu kolorystyki biało-czarnej wnętrze jest jasne i z charakterem.

Metryka projektu:
Nazwa pracowni: bo.studio
Nazwa projektu: Black & White
Lokalizacja: Warszawa, Włochy
Fotograf: Mateusz Pawelski / https://matpawelski.com/
Stylizacja: Justyna Zaniewska / https://justhomestaging.pl
Metraż: 35 m2
Ilość pomieszczeń: 2
Rok projektu: 2020
Rok realizacji: 2022
Styl w jakim został wykonany projekt: minimalistyczny, nowoczesny

O pracowni
Pracownia Bostudio składa się z małego zespołu, gdzie każda z nas wprowadza coś od siebie do projektu. Każdy projekt zaczynamy ze świeżym spojrzeniem i kreatywnym podejściem. Nie boimy się zaszaleć z kolorem czy formą, a wszystko to w ograniczonym budżecie. Uwielbiamy dostosowywać każdą przestrzeń do przytulnego i jedynego w swoim rodzaju miejsca do życia. Szczególną radość (a jednocześnie wyzwanie) sprawiają nam małe wnętrza, w których tak ważne jest, aby wykorzystać każdy centymetr. Więcej o pracowni przeczytacie tutaj: www.bo-studio.com.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Warszawa | Mieszkanie | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły