39-metrowe mieszkanie w gdańskim Garnizonie. Zaglądamy do środka!

39-metrowe mieszkanie w gdańskim Garnizonie zaprojektowane zostało przez architektów z pracowni  MAconcept. Architekci inspirowali się grafikami duńskiego studia HEIN STUDIO. Zaglądamy do środka! 
Zacznijmy od strefy wejścia, która wita nas graficznymi płytka Monocibec tecno, całość dopełnia dwustronna zabudowa, wytyczająca nam drogę do kuchni.  Graficzny motyw płytek prowadzi nas do łazienki, w której udało się wygospodarować duże miejsce na prysznic i zabudowę pod pralkę. Przeszklone drzwi do sypialni doświetlają przestrzeń strefy wejścia.
Pokój dzienny z Aneksem podzieliliśmy na strefy, kuchenną z jadalnią oraz strefę relaksu. Dość kłopotliwym i nieustawnym miejscem, ze względu na duży szacht stała się przestrzeń przy drzwiach balkonowych. Postanowiliśmy w tym miejscu zaprojektować swój autorski regał, który z jednej strony wydziela sofę, a z drugiej dopełnia ścianę i domyka pion.
“Naszą inspiracją na stworzenie ciekawej przestrzeni była tym razem grafika duńskiego studia HEIN STUDIO.
Chcieliśmy, aby każdą kąt tego mieszkania stał się graficznym obrazem  Tworzenie wnętrz to tworzenie kompozycji wizualnych, w formie 3d. Dlatego tak ważna jest wielowymiarowość, a równocześnie spójność projektowanej przestrzeni.” – mówi architektka Joanna  Maciejewska z pracowni MAconcept

Zdecydowanie charakterystycznym elementem tej aranżacji jest tynk, który znajduje się nie tylko na ścianach, ale i na sufitach, sztruksowa tapicerka w odcieniu ceglanym, no i jako wisienka na torcie, piękna ława kawowa FUKU od Salak studio. ( ławę kawową FUKU od Salak studio kupicie w www.sklep.whitemad.pl klikając TUTAJ)
Konkludując całość możemy zatem stwierdzić, że cała przestrzeń przeplata ze sobą delikatne obłości oraz geometryczne kształty, oraz monochromatyczną kolorystykę którą przełamują tekstylne dodatki oraz ceglane i oliwkowe akcenty.
Czytaj też: Mieszkanie | Gdańsk | Wnętrza | Meble | Polska | Sklep whiteMAD |
źródło: materiały prasowe / 39-metrowe mieszkanie w gdańskim Garnizonie / MAconcept