40-metrowe mieszkanie w Gdańsku

40-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Tu detale grają główną rolę!

40-metrowe mieszkanie w Gdańsku zaprojektowane zostało z myślą o przejezdnych odwiedzających Gdańsk. Pomimo niewielkiego metrażu udało się uzyskać przestronną, jasną przestrzeń, której dominantą jest odcięta kolorystycznie kuchnia. Eklektyczne wnętrze, łączy w sobie klasykę, podkreśloną przez sztukaterię sufitową od Orac Decor z nowoczesnymi, geometrycznymi formami meblarskimi, które zostały wykonane według projektu autorskiego na zamówienie.

Zdecydowanym elementem łączącym strefę kuchenną z dzienną jest wyspa, która spełnia również funkcję barku oraz stołu. Bordowe hokery Meadow od polskiej rodzinnej marki The Good Living&Co domykają wyspę stając się przy tym ciekawym akcentem kolorystycznym na ciemnym kamiennym tle.  Duże przeszklone drzwi do sypialni otworzyły i rozświetliły całe wnętrze, zastosowanie ryflowanego szkła, natomiast,  pozwoliło zachować jej intymność.  


Szlachetność wnętrza podkreśla zieleń płytek oraz oświetlenie od Aromas Lighting z tym samym motywem marmurowym Verde Guatemala. Jednym z ciekawych rozwiązań jest nietypowy owal na ścianie sypialnianej. Próbując uciec od schematu ściany telewizyjnej, wykorzystany został ukochany przez Architektkę motyw koła przełamany przez ostre cięcie szafki RTV, całość stworzyła graficzny obraz.

Ciekawymi rozwiązaniami jest ukryta szafa w holu, ściana z cegły klinkierowej, ułożonej pionowo czy ukryte drzwi do łazienki. Warto podkreślić, że oprócz zabudów stolarskich, również wszystkie meble tapicerowane takie jak sofa i pufy, zostały przygotowane według indywidualnego projektu.

Projekt oświetlenia z dużą dbałością buduje plany oraz klimat wnętrza w zależności od wyboru odpowiedniej sceny. Podsumowując, za pomocą zabawy kolorem, doboru korespondujących opraw oświetleniowych  oraz zbudowania odpowiednich scen światła, udało się stworzyć przestrzeń nie tylko elegancką, ale również przytulną i przyjemną do przebywania. Jak wam się podoba 40-metrowe mieszkanie w Gdańsku?

O pracowni:
MAconcept –  autorska pracownia projektowania wnętrz prowadzona przez Joannę Maciejewską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracownia powstała w 2017 roku i od tego czasu zrealizowała ok. 80 projektów indywidualnych, przestrzeni prywatnych oraz publicznych. Architektka w swoich pracach największa wagę przykłada do projektowania holistycznego, które w jej odczuciu łączy obserwację, rozmowę oraz relację z artystyczną i kreatywną wizją twórczą. Jej wnętrza przede wszystkim mają być funkcjonalną odpowiedzią na potrzeby ich użytkowników, ubrane w estetyczne i indywidualne preferencję.

Dzięki zamiłowaniu do malarstwa, grafiki oraz scenografii stara się tworzyć koncepty patrząc na przestrzeń jako na kompozycje wizualne. Największą inspirację do tworzenia czerpie z obserwacji natury, którą sukcesywnie stara się przemycać w swoich projektach. Więcej informacji o pracowni znajdziecie TUTAJ: https://www.ma-concept.pl 

Czytaj też: Wnętrza | Architektura w Polsce | Meble | whiteMAD na Instagramie  | Gdańsk

zdjęcia: Natalia Klimza @nataliaklimza
źródło: Joanna Maciejewska MAconcept / www.ma-concept.pl / (@aamaciejewska @maconcept.studio)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły