40-metrowe mieszkanie w Warszawie. Miało być budżetowo i przytulnie. 

Opisywane przez nas 40-metrowe mieszkanie w Warszawie zostało zaprojektowane przez architektki Zuzannę Morawską i  Monikę Dąbrowską z pracowni Metraż Studio. Dziewczyny zaprojektowały wnętrze dla swojej koleżanki Edyty, która jest miłośniczką podróży, a jej wymarzony dom miał być przytulny i pełen kobiecych dodatków. 

40-metrowe mieszkanie w Warszawie położone jest w cichej okolicy wśród kameralnego osiedla dwupiętrowych budynków niedaleko Królikarni. We wnętrzu znajdziemy dużą otwarta kuchnię i stół na ewentualne rodzinne biesiadowanie. Jako, że w mieszkaniu mieszka kobieta, która ceni sobie dużo dodatków i potrzebuje na nie sporo miejsca, musiało znaleźć się sporo szaf i zakamarków, w których może przechowywać pamiątki i bibeloty.


“Po studiach na wydziale chemii przeniosła się z Lublina do Warszawy. Pracuje w firmie kosmetycznej, dużo podróżuje i kocha gotować.  Znajdziemy więc u niej dużo kosmetyków naturalnych, drobnych pamiątek z wyjazdów jak i kobiecych dodatków.  Edyta jest miłą ciepłą osobą, i sprawia, że czujemy się u niej jak w domu! Kocha dodatki, świeczki, kwiaty i książki, więc w jej małym mieszkaniu musiało się znaleźć miejsce na to wszystko!” – mówią architektki z pracowni Metraż Studio

Szafki kuchenne wykorzystane po sam sufit, oddzielone od części salonu wysoką zabudową z lodówką, z otwartymi półkami na książki i planszówki widocznymi dopiero od strony salonu. Meble są w neutralnych kolorach, tak, by dodatki nie przytłoczyły całości, za to kobiecym akcentem jest różowa wnęka z wejściem do sypialni i łazienki.

Czytaj też: Polska | Wnętrza | Architektura | Mieszkanie | Warszawa | Meble

źródło: materiały prasowe / Metraż Studio