Rynek Wildecki 3 w Poznaniu. Współczesna kamienica od Ultra Architects.

To może być jedna z najciekawszych propozycji mieszkaniowych w stolicy Wielkopolski. Właśnie poznaliśmy pierwsze wizualizacje.

Projekt powstał na zamówienie belgijskiego dewelopera Okre Development w pochodzącej z Poznania pracowni Ultra Architects. Zakłada stworzenie nowoczesnej kamienicy zlokalizowanej tuż przy Rynku Wildeckim. Będzie to jedyna inwestycja mieszkalna w tej okolicy.

Myśląc o projekcie, nie obawialiśmy się wyrazistości architektury. Zdawaliśmy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spocznie na jedynym budynku na płycie rynku Wildeckiego, miejsca o ugruntowanej i szczególnej pozycji i roli w dzielnicy. Zależało nam na projekcie współczesnym, który zinterpretowałby na nowo pojęcie kamienicy. Zaprosiliśmy do współpracy pracownię Ultra Architects, wiedząc, że podejdą odważnie do tego zadania. Pewna ikoniczność tego projektu jest z naszego punktu widzenia jego ogromną zaletą

-mówi Małgorzata Deiksler, dyrektor ds. rozwoju Okre Development

W kamienicy powstanie 60 mieszkań, a także dwukondygnacyjny parking podziemny. Motywem przewodnim dla architektów była dawna, folwarczna zabudowa Wildy, a także kultura kupiecka i pobliskie targowisko. Charakterystyczne dla budynku wystające okna i loggie inspirowane były targowymi skrzyniami na warzywa i owoce. Budowa rusza pod koniec 2018 roku, jej koniec planowany jest na rok 2020.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły