the frame

50. Aukcja Nowej Sztuki. Telewizor The Frame podbija stawkę

Już 16 kwietnia odbędzie się jubileuszowa 50. Aukcja Nowej Sztuki w Domu Aukcyjnym Art in House. Tym razem nabywca najwyżej wylicytowanego dzieła otrzyma wyjątkowy telewizor Samsung The Frame, który zmieni każde wnętrze, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Zwycięzca aukcji odbierze The Frame wraz z rocznym dostępem do Art Store. Za pośrednictwem tej platformy na ekranie można wyświetlić ponad 1400 dzieł sztuki z najlepszych muzeów i galerii z całego świata, a także własne zdjęcia i cyfrowe prace.

Po niezwykle udanym debiucie telewizora The Frame na 47. Aukcji Nowej Sztuki (pisaliśmy o tym w artykule TUTAJ) nadszedł czas na kolejną licytację. Za pierwszym razem telewizor można było wylicytować wraz z obrazem Wojciecha Brewki i jego cyfrową wersją. „Night Cruising” został kupiony za ponad 41 tys. złotych, osiągając drugi najlepszy wynik wieczoru. Połączenie sztuki i technologii wzbudziło duże zainteresowanie wśród widzów i nabywców.

Tym razem w ramach jubileuszowej, 50. Aukcji Nowej Sztuki w Domu Aukcyjnym Art in House, firma Samsung przygotowała wyjątkową niespodziankę. Nabywca najdroższego dzieła tego wieczoru powróci do domu nie tylko z wylicytowaną pracą, lecz także z telewizorem The Frame i z roczną subskrypcją platformy Art Store. To jedyny w swoim rodzaju sklep ze sztuką, który daje dostęp do ponad 1400 obrazów, zdjęć i grafik, pozwalając zmienić ekran w prawdziwe dzieło sztuki.

W czasie aukcji licytować będzie można spośród 107 prac – obrazów, rzeźb oraz grafik. Katalog otworzą znani artyści, tacy jak chociażby wspomniany wyżej Wojciech Brewka, Joanna Sarapata, Tomasz Kostecki, Andrejus Kovelinas i wielu innych.

Aukcja Nowej Sztuki


Aukcja Nowej Sztuki odbędzie się już w piątek 16 kwietnia o godz. 19.30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa). Szczegółową instrukcję licytacji oraz regulamin aukcji można znaleźć na stronie artinhouse.pl.

Telewizor, który odmienia wnętrza

The Frame to wyjątkowy koncept telewizora, który idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Dzięki niemu ekran nie tylko już nigdy nie będzie czarnym lustrem, ale wręcz stanie się efektownym dodatkiem. Co go wyróżnia? W 2021 roku telewizor Samsung The Frame jest jeszcze smuklejszy i ma zaledwie 24,9 milimetra grubości, czyli tyle, co ramka na zdjęcie. Ta minimalistyczna konstrukcja w połączeniu z Dopasowanym Uchwytem sprawia, że telewizor z powodzeniem wkomponuje się do domowej galerii obrazów czy fotografii. Ponadto do wyboru są teraz nowe wymienne ramki w pięciu kolorach i dwóch stylach — Modern i Beveled, które idealnie dopasują się do estetyki każdego pomieszczenia. Z kolei Dopasowany Uchwyt pozwoli wyeksponować ekran na ścianie. A jeśli chcemy, aby telewizor był centralnym elementem salonu, można zainstalować go na stojaku Studio, który prezentuje się niczym nowoczesna sztaluga.

W przypadku telewizora Samsung The Frame, Design Obrazu połączono ze sztuką najwyższych lotów. Po włączeniu Trybu Sztuka na ekranie wyświetlimy obrazy czy własne zdjęcia, przypominające o miłych momentach naszego życia.

Z kolei w ramach subskrypcji Art Store otrzymujemy dostęp do ponad 1400 prac ze znanych na całym świecie instytucji kultury: muzeum Prado w Madrycie, Albertina w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu czy LUMAS.

Technologia, która zachwyca

Zachwycając się sztuką, nie należy zapominać, że The Frame to przede wszystkim telewizor. Oferuje rozdzielczość 4K oraz 100% Natężenie Kolorów, co jest wyznacznikiem telewizorów QLED. Z kolei innowacyjna technologia podświetlania Dual LED zapewnia jeszcze wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory, nadając barwom optymalną tonację. Ważną funkcją jest także Czujnik ruchu, który automatycznie wyłączy telewizor, gdy przez dłuższy czas nikogo nie ma w pomieszczeniu, oszczędzając w ten sposób energię.

Czytaj też: Technologia | Wydarzenia  | Sztuka | Kultura | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Samsung