52-metrowe mieszkanie na Żoliborzu. Zaglądamy do środka!

52-metrowe mieszkanie na Żoliborzu zaprojektowali architekci z pracowni Slab. Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu jest ciekawym przykładem realizacji mieszkania dla nowoczesnego, wielkomiejskiego singla.

Zgodnie z wytycznymi Klienta stylistyka wnętrz podporządkowana została ciemnym kolorom oraz naturalnym i szlachetnym materiałom takim jak drewno, metal oraz surowy beton. Efekt końcowy miał doprowadzić do stworzenia przestrzeni, która można nazwać spotykanym niekiedy terminem „mancave” – czyli przestrzeni dla nowoczesnego faceta.


Klimat wnętrza uzupełniony został delikatnymi, industrialnymi akcentami w postaci charakterystycznych opraw oświetleniowych aby nadać wykończeniu prestiżu zastosowane zostały okładziny z ciemnych płyt marmurowych z wyraźnym żyłkowaniem. Całość kompozycji zaprojektowana została tak aby uzyskać wrażenie ciepłego i kameralnego wnętrza.

Istotną kwestią był również fakt, że Klient lubi ciekawą, nowoczesną sztukę – stąd wykorzystanie przestrzeni holu na mini galerię sztuki z wyrazistymi, nowoczesnymi obrazami. W projekcie uwzględniona została również kwestia stworzenia miejsca pracy zdalnej dla Klienta poprzez wygospodarowanie przestrzeni biurowej w sypialni.

W układzie funkcjonalnym mieszkania wprowadzona została również bardzo ważna zmiana. Przestrzeń pierwotnie przeznaczona na szafę w zabudowie została wydzielona oraz zaaranżowana jako garderoba. Co więcej, dzięki przeniesieniu do wspomnianej garderoby zajmującej dużo miejsca pralki udało się uzyskać dużo więcej miejsca w łazience na czym bardzo zależało Klientowi. Projekt w trakcie realizacji. Projekt: 2020 Powierzchnia: 52m2

O architektach:
Slab powstało jako połączenie sił dwóch doświadczonych projektantów, pasjonatów architektury: Marcina Śliwińskiego oraz Łukasza Ługowskiego. Każdy z nas specjalizuje się w innym aspekcie ogromnej dziedziny jaką jest architektura – Marcin w architekturze wnętrz, Łukasz w projektowaniu budynków. Dzięki naszej połączonej wiedzy, doświadczeniu i kreatywności jesteśmy w stanie tworzyć atrakcyjne, funkcjonalne i kompleksowe rozwiązania projektowe, które są powodem satysfakcji nawet dla najbardziej wymagających Klientów.

Ponad 10 lat aktywności zawodowej każdego z nas oraz dziesiątki zróżnicowanych projektów, opracowanych w ramach zleceń prywatnych oraz we współpracy z prestiżowymi wrocławskimi i warszawskimi pracowniami; publikacje branżowe oraz nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych stanowią solidny bagaż doświadczeń oraz zapewniają profesjonalną współpracę z Klientem na każdym etapie prac projektowych.

Czytaj też: Warszawa | Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Polska

źródło: materiały prasowe / Slab