Wnętrze tego 58-metrowego mieszkania powstało na zlecenie jedno z deweloperów jako tzw. mieszkanie pokazowe – mające przedstawić potencjał aranżacyjny przestrzeni. Mimo stosunkowo niewielkiego metrażu lokal posiada salon połączony z kuchnią, sypialnię, biuro, łazienkę, wc oraz garderobę.
Inwestor przede wszystkim chciał, aby projekt był jasny oraz przytulny, a klienci mieli czuć się w nim jak w domu. Zaprojektowana przestrzeń miała być wygodna i budżetowo osiągalna dla przeciętego klienta. Ostatecznie w projekcie dominuje kolor jasnego drewna i beże, przełamane błękitem zabudów meblowych oraz mocniejszym akcentem w postaci ciemnego drewnianego stołu czy krzeseł.
„Aby nie przytłaczać strefy dziennej, postanowiliśmy zrezygnować z szafek wiszących w części strefy kuchni, a fartuch kuchenny wyróżnić ciętymi w wąskie prostokąty płytkami gresowymi o wzorze marmuru capraia. Obok zauważyć można solidny drewniany stół oraz zwieszoną nad nim dekoracyjną lampę z białym abażurem. Zarówno w łazience jak i toalecie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie koloru w postaci płytek – błękitnych w dużej łazience nawiązujących do zabudów meblowych w korytarzu czy biurze oraz bordowych, z których w toalecie stworzyliśmy niebanalną kompozycję na ścianie z lustrem.” – mówi Marta Wiewiór założycielka pracowni Nam Studio.
Sypialnia to niewielkie pomieszczenie, gdzie oprócz oczywiście wygodnego łóżka wraz z zaprojektowanymi szafkami nocnymi znajduje się dodatkowa szafa na tle ciemnej tapety o strukturze tkaniny. W biurze za to, dominuje tapeta w szerokie biało-szare pasy i masywne biurko, które ma stanowić wygodne miejsce do pracy. W całym mieszkaniu kluczową rolę odgrywa naturalne światło tworzące niezwykłą grę cieni na tle abstrakcyjnych obrazów i to ono przede wszystkim buduję atmosferę odpoczynku i spokoju w każdym z zakamarków.
Jak wam się podoba 58 metrów kwadratowych w Poznaniu autorstwa NAM STUDIO?
projekt: NAM STUDIO / http://nam.studio
zdjęcia: Zasoby Studio / https://zasoby.studio/
Czytaj też: Architektura w Polsce | Poznań | Architektura w Polsce | Mid-century modern | Eklektyzm | Minimalizm