60-metrowe mieszkanie z ogródkiem

60-metrowe mieszkanie z ogródkiem. Jest wygodne, stylowe i funkcjonalne!

60-metrowe mieszkanie z ogródkiem rozciągającym się wzdłuż dużych okien zadziwia wspaniałą scenerią bujnej zieleni, niespotykanej we współczesnym budownictwie miejskim. Ten spokój przeniesiony do wnętrza podkreśla wyrazistość ponadczasowych materiałów i plastycznych wzorów pozwalając, by trendy płynnie łączyły się z niewymuszoną elegancją i klasyką.

Poprzez holistyczne podejście do projektowanego wnętrza i tworzących go elementów, umiejscowionych zawsze w konkretnym miejscu, krajobrazie i czasie udało się stworzyć przestrzeń zapewniającą poczucie komfortu i przytulności. 60-metrowe mieszkanie z ogródkiem jest wygodne, stylowe i funkcjonalne, zachowując jednocześnie indywidualny charakter.

Podążając intuicyjnie za otwartym głosem klienta powstał prosty, lecz oryginalny koncept przestrzeni uporządkowanej, opartej o naturalne podziały. Podstawą jest tu starannie dobrana paleta barw, naturalne materiały wykończeniowe oraz duża ilość luster odbijających światło. Delikatne, szare mikrocementowe posadzki połączono z ciepłymi deskami podłogowymi z dębu naturalnego. 


Ściany pokryto białą farbą, stawiając na lekkość i jasność przestrzeni oraz zaakcentowano betonowe sufity, budujące czystą kompozycję widzianych w perspektywie płaszczyzn. Dominują tu ciepłe, wyważone barwy, soczyste akcenty kolorystyczne oraz różnorodnie zaprojektowane lustra: od zupełnie gładkich, połyskliwych tafli na zabudowie w sypialni, po drobno podzieloną powierzchnię z uroczym detalem w zabudowie przedpokoju. Ozdobę stanowią geometryczne wzory na ceramice w łazience oraz w kuchni, a także odznaczające się miedziane akcenty.

O pracowni:
Lessness Studio to krakowska pracownia projektowa prowadzona przez Natalię Horak, Dominikę Strzałkę-Rogal i Michała Franczaka łącząca doświadczenia z pogranicza sztuki i architektury. W swoich projektach kierują się zasadą umiarkowanego minimalizmu, dążąc do stworzenia przestrzeni posiadających wewnętrzną jakość. Inne mieszkania autorstwa pracowni znajdziecie klikając w poniższe linki:

MIEJSKA DŻUNGLA Z AKCENTAMI VINTAGE. ZAGLĄDAMY DO 85-METROWEGO MIESZKANIA W KRAKOWIE! (TUTAJ) 

68-METROWE MIESZKANIE Z DUŻYM TARASEM W KRAKOWIE (TUTAJ) 

Czytaj też: Architektura | Mieszkanie | Wnętrza  | Polska |

 

źródło: materiały prasowe  / Lessness Studio