61-metrowe mieszkanie w Wołominie. Zaprojektowała je Hanna Brzozowska.

61-metrowe mieszkanie w Wołominie zamieszkuje para z małą córeczką i kotem. To przestrzeń, której nie da się w pełni zaszufladkować – znajdziecie tu mix nowoczesności, minimalizmu, lekko eklektycznego stylu z dodatkami vintage oraz geometrycznych form. Zabawa  kolorem trwa tu w najlepsze, kontrastuje biel ścian i zabudów, rzeźbi całą przestrzeń. W połączeniu z drewnianą podłogą i dodatkami czyni ją przytulną i zapraszającą. Projekt został stworzony dla barwnych i wyjątkowych ludzi, którzy cenią dobry design, wzornictwo i sztukę – wnętrza miały być pięknym tłem dla ich codziennego życia.

Kuchnia połączona z niewielką jadalnią została zaprojektowana w pierwszej kolejności. Frezowania, łuki i proste linie subtelnie podkreślają jej zabudowę. To właśnie te drobne elementy konsekwentnie stosowane w każdym z pomieszczeń wprowadzają do wnętrza poczucie spójności i harmonii. Kontrast dla białej stolarki stanowi jej dolna część w pięknym kolorze letniego, błękitnego nieba. Projekt zabudowy jest przemyślany i dopracowany w najdrobniejszym szczególe – od rzeźbiarskich frontów, dekoracyjnej złotej półki przylegającej do okapu nad którą zawisło lustro, po fantazyjne uchwyty meblowe.

Drewniany rozkładany stół oddziela aneks od części dziennej. Tu główną rolę gra biało – żółty regał z miejscem na książki i kolorowe dodatki. W zabudowie pod półkami ukryte jest też kocie legowisko. Na tle regału stanęła ciemno-beżowa kanapa i stolik kawowy w eleganckim czerwonym odcieniu. Po przeciwnej stronie zaprojektowaliśmy zabudowę rtv w słonecznym żółtym kolorze. Od strony korytarza jest zwieńczona łukiem, charakterystycznym detalem pojawiającym się we wszystkich pomieszczeniach. Obok telewizora mieści się również zabudowa grzejnika i dodatkowe półki. Warto wspomnieć, że znajdujące się w mieszkaniu grafiki i plakaty, które Inwestorzy starannie wyselekcjonowali miały niemały wpływ na charakter wnętrza i zastosowaną w nim kolorystykę. Całość wzajemnie się uzupełnia.

 

W przedpokoju konsekwentnie powtórzono środki wyrazu zastosowane w części dziennej. Biel ścian łączy się tu z błękitnymi lamelami. Duże lustro zakończone łukiem powiększa i rozjaśnia przestrzeń. Drzwi prowadzą do niewielkiej łazienki. To pomieszczenie wymagało szczególnej uwagi, gdyż każdy centymetr był na wagę złota. Dzięki wydzieleniu prysznica nowo wybudowanymi ściankami i drobnym zmianom w pierwotnym układzie dewelopera na niedużym metrażu udało się zaplanować wszystko, czego potrzebowali Właściciele.

Pojemna zabudowa umywalki mieści wszystkie przybory i kosmetyki, znalazło się tu też miejsce na przechowywanie rzeczy do prania oraz wysuwaną szufladę z kocią kuwetą. Ponadto łazienka posiada dużą strefę prysznicową oraz ukrytą w zabudowie naprzeciwko umywalki pralkę. Dzięki wyważeniu proporcji jasnych i kolorowych elementów oraz odpowiedniemu doświetleniu pomieszczenia – łazienka wydaje się dużo większa niż jest w rzeczywistości. Przy tym wszystkim zastosowany dobór kolorów i materiałów czyni ją wyjątkową.

Niewielką sypialnię powiększają i rozświetlają lustrzane fronty szafy. Kolorowe szafki nocne oraz starannie dobrane dodatki podkreślają przestrzeń i dodają jej charakteru. Całość wieńczy zawieszony nad łóżkiem plakat Keith’a Haringa. Inwestorzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w procesie projektowym, a każdy najdrobniejszy detal jest efektem wielu inspirujących rozmów. Dzięki temu powstała przestrzeń szyta na miarę, która wyróżnia się na tle innych, cieszy oko bogactwem form i kolorów, a przede wszystkim spełnia wszystkie oczekiwania jej mieszkańców. Jak wam się podoba 61-metrowe mieszkanie w Wołominie ?

Metryka projektu:
Temat
: 61-metrowe mieszkanie w Wołominie
Projekt: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance
Sesja zdjęciowa oraz stylizacja: Aleksandra Dermont http://aleksandradermont.com/ https://www.instagram.com/aleksandradermont/
Mieszkanie prywatne  – powierzchnia 61 m2, projekt 2021 rok – realizacja 2022 rok
Lokalizacja: Wołomin
Metraż: 61 metrów kwadratowych

O pracowni: 
STUDIO INBALANCE to autorskie studio projektowania wnętrz; zarówno prywatnych jak i komercyjnych prowadzone przez Hannę Brzozowską. Projekty tworzone w pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta.  Więcej: www.facebook.com/byinbalance/   /  https://www.instagram.com/_inbalance.studio/

Warto tu dodać, że realizacje autorstwa Hanny Brzozowskiej z STUDIO INBALANCE pojawiały się w naszym serwisie niejednokrotnie. Jeśli podoba Ci się styl Hanny, polecamy poniższe artykuły:

Czytaj też: Architektura w Polsce | Apartament | Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Modernizm 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły