Lessness Studio

Proste i funkcjonalne. 68-metrowe mieszkanie od pracowni Lessness Studio!

Na liczącej 68 m2 powierzchni powstało wnętrze spójne i wyraziste, w którym pozorną surowość przełamuje wyrazistość koloru i ciepło drewna. Projekt Dominiki Strzałki i Natalii Horak z Lessness Studio mocno stawia na ponadczasowość i delikatnie flirtuje z aktualnymi trendami. Przeszklenia oraz obszerne lustra powiększają optycznie przestrzeń, dając możliwość różnej aranżacji wnętrza pełnego światła i oddechu.

Salon połączony jest z jadalnią, zyskującą naturalne przedłużenie w postaci dużego tarasu otwartego na otaczającą zabudowę. Dominującą w kuchni stal szczotkowaną na spawanych frontach przełamuje soczysty pomarańcz górnej zabudowy. Materiały pojawiające się regularnie na ścianach, podłogach i półkach : stal, szkło i beton znajdują wspólny język z ciepłym dębem i szlachetnym kamieniem naturalnym, podczas gdy klasyczna jodła oswaja minimalizm mikrocementu.

W sypialni, pod kloszem designerskiej lampy francuskiej marki Market Set panuje spokój jasnych beży dopełnionych naturalnym kwarcytem. Pomieszczenie kryje wejście do cynamonowej garderoby wydzielonej poprzez nowy układ ścian, domkniętej półprzeziernymi, przesuwnymi drzwiami ze szkła ornamentowego.

Funkcjonalna łazienka łączy płaszczyznowość gładkiego mikrocementu oraz dynamiczność kolorowego lastrico z intensywnym granatem mebla. Umywalka betonowa, jak również spawany do niej reling zostały zaprojektowane na specjalne zamówienie.


Inwestorzy, choć świadomi jakiego typu estetyką chcieliby się otaczać, podchodzili do projektowania w bardzo otwarty sposób, zachowując niezbędną cierpliwość przy realizacji spersonalizowanych elementów wystroju. W całym projekcie starannie dobrano i zaprojektowano meble; to proste formy z mocnymi akcentami w wyważonej kompozycji. Sofa Michelin nawiązuje designem do lat 90-tych, a stojąca w salonie komoda to przykład współczesnego polskiego designu.

Regał w salonie jest autorskim projektem Lessness studio, łączącym tradycyjny warsztat stolarki i spawalniczy z działaniem maszyny CNC. Całość dopełniają detale szczotkowanego osprzętu elektryczny oraz pojawiające się w kolejnych pomieszczeniach bazowe oświetlenie Pixel Labra.

O pracowni:
Lessness Studio to krakowska pracownia projektowa prowadzona przez Natalię Horak, Dominikę Strzałkę-Rogal i Michała Franczaka łącząca doświadczenia z pogranicza sztuki i architektury. W swoich projektach kierują się zasadą umiarkowanego minimalizmu, dążąc do stworzenia przestrzeni posiadających wewnętrzną jakość. Inne mieszkania autorstwa pracowni znajdziecie klikając w poniższe linki:

Czytaj też: Architektura | Mieszkanie | Wnętrza  | Polska | Architektura w Polsce | Beton | Szkło

źródło: Materiał Prasowy / Lessness Studio / https://lessness.pl 
zdjęcia: Zasoby Studio / https://zasoby.studio