68-metrowe mieszkanie w Gdańsku

68-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Tu króluje polski dizajn!

M68 to 68-metrowe mieszkanie w Gdańsku, które zostało zaprojektowane przez duet BO/SKO z Trójmiasta. Mieszkanie znajdujące się w spokojnej dzielnicy Gdańska, to przestrzeń zamieszkana przez młodą parę i ich uroczego psa – Kostka. Wnętrze mieszkania utrzymane jest w stonowanej kolorystyce, którą przełamują intensywne akcenty kolorystyczne i oryginalne pamiątki, których wyeksponowanie było jednym z głównym założeń projektu. Takie przedmioty podkreślają osobowość właścicieli i dodają przestrzeni charakteru. 

Już po przekroczeniu progu mieszkania można zauważyć, co stanowi jedną z pasji gospodarzy – rowery. Zamontowane na ścianach korytarza i pokoju dziennego, stanowią interesującą dekorację. Zastosowanie bieli na ścianach i bielonych desek na posadzce sprawiło, że mieszkanie wydaje się być bardziej przestronne. Jest to również idealne tło dla oryginalnych mebli oraz obrazów i grafik.

Wystrój kuchni opiera się na kontraście między bielą a czernią. Aneks jest otwarty na pokój dzienny i razem z nim tworzy spójne i przestronne wnętrze. Projektantkom zależało na tym, aby proste i niedrogie rozwiązania połączyć z wyszukanymi detalami. W ten sposób powstała przestrzeń, która jest przyjemna dla oka i jednocześnie bardzo osobista. Wnętrze ma eklektyczny charakter, ale nie przytłacza. 

Sypialnia to miejsce wyciszenia w każdym domu, nie inaczej stało się w przypadku M68. Na co dzień, w swojej pracy, gospodyni mieszkania ma do czynienia z wieloma barwami i wzorami, dlatego biel w sypialni była oczywistym rozwiązaniem – pozwala ukoić zmysły i naprawdę odpocząć. 

W projekcie wyraźnie widać polski design – w każdym pomieszczeniu znajdują się meble, dekoracje czy grafiki autorstwa naszych rodzimych projektantów.

O architektach :
Grupa BO/SKO została założona w Gdańsku w 2012 roku przez Darię BOlewicką i Darię SKOczylas. Obie projektantki są absolwentkami architektury wnętrz gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. “Projektujemy wnętrza, rzeczy i miejsca. Tworzymy projekty niebanalne i unikatowe, które wpisują się w kontekst. Stawiamy nacisk na proste rozwiązania i naturalne materiały, opieramy naszą estetykę na geometrii i kolorze.” – czytamy na stronie architektek z BO/SKO

Czytaj też: Apartament | Mieszkanie | Meble | Gdańsk | Wnętrza | Sztuka

Projekt: BO/SKO : Daria BOlewicka i Daria SKOczylas
autorka zdjęć: Hanna Połczyńska / kroniki.studio