W siódmym numerze magazynu WhiteMAD zwracamy uwagę na przyrodę. Chcemy być blisko niej, chcemy mieć ją w naszych domach. Dlatego na kolejnych stronach numeru znajdziecie porady, jakie rośliny warto mieć w mieszkaniu i jak o nie dbać. Podpowiadamy też, jakiego oświetlenia użyć, by przebywając we wnętrzach czuć się komfortowo i przyjaźnie, zupełnie tak, jak na świeżym powietrzu.
Numer otwieramy działem „Moda”, w którym publikujemy edytorial „Sheer”. Przygotowała go stylistka Anna Piasecka, którą zainspirowała podróż do Miami. W Ameryce zatrzymała się w sterylnie czystym mieszkaniu, w którym niemal wszystkie meble były przykryte folią. Przypominało to scenerię z filmu grozy. Właśnie taki efekt chciała uzyskać na zdjęciach, które wykonała fotograf Klaudia Kocielska. W dziale „Moda” zwróćcie też uwagę na kolekcję MORE>less. Zaprojektowała ją Patrycja Bryszewska, która inspirowała się postmodernizmem.
W dziale „Architektura” przeczytacie o metamorfozie Willi Wincent w Gdyni. Przedwojenny budynek dawnego sanatorium zmienił się w niewielki hotel o wyjątkowym klimacie. Doskonale widać to na genialnych zdjęciach PION Studio. Zaglądamy też do jednorodzinnego domu pod Kazimierzem Dolnym. Zaprojektowali go architekci z pracowni Atelier Tektura, którzy nowoczesną bryłę osadzili w sąsiedztwie starego sadu. Wszystko po to, by spełnić pragnienie właścicieli o mieszkaniu blisko natury.
O tym, co może się stać, jeśli nie będziemy dbać o przyrodę przypomina reportaż Michała Szymko, który w tym numerze zabiera was do Czarnobyla. Miejscowość od dziesiątek lat jest opustoszała. Ulice, bloki i fabryczne budynki są dziś świadectwem postapokaliptycznego świata, do powstania którego przyczynił się człowiek.
W dziale „Design” pozytywnie myślimy o przyszłości. Wspólnie z architektką Moniką Buśko-Kuś staramy się przewidzieć, jak będziemy mieszkać za dziesięć lat. Znajdziecie tam porady dotyczące oświetlenia we wnętrzach. Zobaczycie zestaw skromnych naczyń inspirowany etapami rozwoju liści. Stworzyła go Paulina Morawa, która uwielbia proste i sprytne projekty. Wzięliśmy też na warsztat wzornictwo holistyczne. Meble i dodatki, które zaprojektowane zostały z myślą o komforcie użytkowania.
W temat ekologii doskonale wpisuje się Zuzanna Tokarska, której historię opisaliśmy w dziale „Portfolio”. Młoda graficzka wspólnie ze swoją mamą zbierają skrawki starych tkanin i dają im drugie życie. Zmieniają obrusy i zasłony w plecaki, a poszewki po poduszkach w woreczki, w których można przechowywać dosłownie wszystko. Ich worki ozdobiły grafiki autorstwa Zuzanny Tokarskiej.
NAJNOWSZY NUMER MAGAZYNU WHITEMAD KUPISZ [TUTAJ]!