70-letnia emerytka w zaledwie rok posprzątała 52 plaże. 

Takie informacje przywracają wiarę w ludzi. Udowadniają, że dbać o środowisko może każdy – niezależnie od wieku, stanu zdrowia, czy miejsca w którym żyje. Poznajcie historię Pat Smith, 70-letniej emerytki z Wielkiej Brytanii, która postanowiła własnoręcznie posprzątać plaże na południowym wybrzeżu Kornwalii.

Pat Smith, która sama nazywa siebie „aktywną babcią” podjęła decyzję o swojej dobroczynnej pracy po obejrzeniu filmu dokumentalnego, którego tematem przewodnim był problem zanieczyszczenia planety. 70-letnia emerytka zauważyła, że opisywany w programie problem dotyka każdego z nas, niezależnie od miejsca, w którym żyjemy. Pat Smith rozpoczęła swoją pracę w styczniu 2018 roku jako swoje noworoczne postanowienie. Szybko okazało się, że wypełnia swoją misję w wyjątkowo sprawny sposób. Początkowo „aktywna babcia” działała sama, później otrzymała wsparcie od dzieci i wnuków, a obecnie zgłaszają się do niej obcy ludzie, którzy chcą pomóc staruszce w sprzątaniu planety.


W zaledwie rok emerytka wraz ze swoimi towarzyszami wysprzątała 52 dzikie plaże na południowym wybrzeży Wielkiej Brytanii, zbierając śmieci z plaż od Coverack w Kornwalii aż po Blackpool Sands w hrabstwie Devon. W trakcie sprzątania zebrała kilkaset kilogramów plastikowych odpadów, stare opony i baniaki, butelki, puszki po napojach, tysiące opakowań foliowych oraz nylonowych sieci rybackich. Pat sama mówi, że nie zamierza przestać tak długo jak starczy jej sił. W planach na 2020 rok emerytka zakłada sprzątanie kolejnych plaż, tym razem na zachodnim wybrzeżu Królestwa.

źródło / zdjęcia : https://swns.com