70-metrowe mieszkanie pod Poznaniem. Jest jasne i przestronne!

70-metrowe mieszkanie pod Poznaniem zaprojektowała architektka Agnieszka Tyma z pracowni Tyma Projekt. Właścicielami jest dwójka młodych ludzi, którzy urządzali swoje pierwsze mieszkanie. Oboje bardzo kochają naturę ale ze względu na dynamikę swojej pracy nie zdecydowali się na wyprowadzkę na wieś.

70-metrowe mieszkanie pod Poznaniem miało być dla nich taką namiastką życia w zgodzie z naturą. Bardzo im zależało, żeby było dużo drewna.

“Znaleźliśmy stolarza z Wielkopolskiej wsi, który ma stary warsztat gdzie od pokoleń powstają meble. I razem ze swoim synem robili dla tego projektu po kolei, w jednym miesiącu podłogę, w drugim drzwi a potem całą resztę zabudów, kuchnię, łóżko, wszystkie szafy i komody.” – mówi architektka Agnieszka Tyma

Użyte drewno to dąb w klasie rustykalnej, szczotkowany i olejowany a na zabudowach kuchennych i szafach malowany farbą kryjącą na biały mat. Oryginalne grafiki są od Margo Hupert i przedstawiają polne kwiaty m.in. anemony i krwawniki. Fotel wiklinowy w sypialni to Hubsch od Deco składu .  Lampy wiklinowe od Casa Bianca.


Ciekawą dekoracją są też ceramiczne talerze, misy i kubki. Kilka z nich właściciele zrobili własnoręcznie, całą resztą unikatowej kolekcji zamawiali w Bela Mesie. W wolnym czasie właściciele spędzają na eksperymentach w kuchni i robieniu kolejnych przetworów, gdyż oboje bardzo lubią gotować. W niedalekiej przyszłości planują otworzyć restaurację.

Wszystkie materiały użyte w projekcie są naturalne, mamy tu kamień (na blacie w kuchni) gres (w łazience), drewno, elementy metalu, dekoracje z trawy morskiej, bambus, wiklinę, lny i bawełny. Cała kolorystyka to również paleta ziemi: od śmietankowych bieli przez piaski, ochry, ugry, aż po akcenty w kolorze głębokiego grafitu.

“Współpraca przebiegała bardzo gładko, właściciele znali nas już z poprzednich realizacji i w pełni nam zaufali. Mieli też jasno sprecyzowane swoje wymagania więc dość szybko określiliśmy styl w jakim projektujemy.” – dodaje architektka

Powstało wnętrze skandynawsko – rustykalne przepełnione mlecznym światłem i wypełnione zapachem drewna.

Czytaj też: Mieszkanie | Zieleń | Wnętrza | Poznań | Polska | Drewno | Polscy projektanci

Projekt: Tyma Projekt https://tymaprojekt.pl/
Stylizacja: Tyma Projekt
Zdjęcia: Jaga Kraupe https://kraupe.myportfolio.com/