80-metrowy apartament w krakowskiej kamienicy

80-metrowy apartament w krakowskiej kamienicy. Subtelne wnętrze stanowi tło dla sztuki!

80-metrowy apartament w krakowskiej kamienicy usytuowany w centrum miasta budynek zachwyca formą i szlachetnością wykorzystanych materiałów wykończeniowych. Jasny apartament zlokalizowany w centrum, na 3 piętrze kamienicy, z widokiem na teren zielony, zwrócił uwagę pary inwestorów. Ona miłośniczka designu i sztuki, on ceni przede wszystkim praktyczne rozwiązania.

Założenia oraz wytyczne inwestorów na temat projektowanego wnętrza były bardzo jasno określone. Projektem zajęły się Dominika i Magda z krakowskiej pracowani projektowej The Line Studio. Układ zastanego mieszkania okazał się optymalnym rozwiązaniem dla pary, więc architektki nie zdecydowały się na wprowadzenie zmian w układzie funkcjonalnym. Ulubionym miejscem Pani domu jest gabinet, w którym uwagę przyciąga piękne, stuletnie biurko Philipp Selva.

W rogu stoi lampa podłogowa Hiti firmy FDB Møbler, która charakteryzuje się minimalistycznym designem mocno opartym na duńskiej tradycji projektowej. W kontraście do niej mamy klasyk lampę Nessino firmy Artemide. W gabinecie wyeksponowano również zdjęcia Pawła Pierścińskiego, jednego z bardziej cenionych polskich fotografików. Prywatna przestrzeń inwestorów składa się z sypialni oraz łazienki. Ściana za łóżkiem wykończona jest boazerią angielską, pozostała część tapetą Sandberg. Drobne, delikatne detale nadają tej tapecie eleganckiego wykończenia.


Z kolei lampa w sypialni -Koushi Lamp by Mark Eden Schooley idealnie współgra z lnianym wykończeniem łóżka oraz pościelą z tego szlachetnego materiału. Łazienka główna doskonale zgrywa się ze stylem pozostałej części apartamentu. Na części ścian oraz podłodze położono płytki Mutina. Armatura łazienkowa pochodzi od włoskiego producenta Zucchetti z kolekcji Pan.

Salon połączony z aneksem kuchennym jest sercem tego domu. Z ciepłym odcieniem dębu na podłodze wspaniale kontrastuje duża, utrzymana w szarościach klasyczna zabudowa kuchenna. Kolorystyka części dziennej tworzy przytulną atmosferę dzięki dobranym ciepłym odcieniom drewna, dębu na podłodze oraz orzecha na stole z krzesłami. W salonie uwagę zwraca obraz w złotej ramie, który wyszedł spod pędzla Katarzyny Karpowicz , „Niebieska kulka” , 2019

Beże, błękity i szarości tworzą przyjazną, zachęcającą do wypoczynku aurę.  Apartament dopracowany z dbałością o każdy szczegół, wypełniony obrazami oraz fotografiami stał się oazą spokoju i relaksu w ruchliwym centrum Krakowa.

O pracowni:
Pracownia projektowa THE LINE studio powstała w 2020 roku i jest to miejsce gdzie łączymy pasję do projektowania wnętrz z doświadczeniem w zakresie usług wykończeniowych Skupiamy wokół siebie architektów oraz projektantów dla których projektowanie i aranżacja wnętrz wnętrz to coś więcej niż tylko praca. Pracownię tworzą Dominika Krawczyk i Magdalena Załoga. Więcej na temat pracowni przeczytacie na stronie: https://www.thelinestudio.pl

źródło: The Line Studio (https://www.thelinestudio.pl) / zdjęcia: ONI Studio (https://oni.com.pl)

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Kraków | Apartament | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły