86-metrowe mieszkanie na Górnym Mokotowie. We wnętrzu perełki dizajnu!

86-metrowe mieszkanie na Górnym Mokotowie zaprojektowała architektka i architektka wnętrz Ewa Stankiewicz z pracowni 4z1b Ewa Stankiewicz. Architekta otrzymała zlecenie od prywatnych inwestorów, którzy oczekiwali nietuzinkowego wnętrza, w którym nie zabraknie odważnych rozwiązań. Jak się to udało? Sprawdźcie! 

Mieszkanie ma  86 metrów kwadratowych i znajduje się na Górnym Mokotowie. Jego wnętrze pod wpływem Ewy Stankeiwcz uległo totalnej przebudowie. Pierwotnie w mieszkaniu był salon z malutkim aneksem kuchennym, sypialnia i pokój kąpielowy. Mieszkanie zakupiło małżeństwo spodziewające się dziecka. Kolejną ważną kwestią było zagospodarowanie miejsca pod sprzęt sportowy, z którego rodzina często korzysta i ma go w swojej kolekcji sporo. To sprawiło, że wnętrze wymagało zdecydowanego przearanżowania, tak by odpowiedzień na potrzeby przyszłych mieszkańców. 


Po przebudowie udało się uzyskać wydzielony hol wejściowy z dużą ilością szaf, salon z aneksem kuchennym wyposażonym w dużą wygodną kuchnię. W tej przestrzeni znalazło się nawet miejsce na duży wygodny stół na rodzinne obiady. Wydzielone zostały 2 sypialnie oraz łazienka z prysznicem.Właściciele nie bali się odważnych rozwiązań stąd ciemna kuchnia wykonana z forniru lakierowanego na czarno i ciemno zielony blat z granitu. Lekkości ciemnym meblom nadają zaokrąglone narożniki, które były nie lada wyzwaniem dla stolarza. 
Umiejętne wykorzystanie luster w holu wejściowym zapewniło doświetlenie i optyczne powiększenie ciemnej powierzchni. Perełkę stanowi łazienka, która wykończona jest w płytkach marmurowych i granitowych. Szczególnie ciekawa w detalu jest posadzka, która ułożeniem nawiązuje do jodełki francuskiej w salonie. Złote detale i stara szafka  wykorzystana pod zlew ocieplają i nadają charakteru całości. Przestrzenność mieszkania, oprócz odpowiedniego wkomponowania pomieszczeń udało uzyskać się poprzez zrobienie drzwi na pełną wysokość pomieszczenia – 280 cm. Potęguje to wrażenie otwartości.

 

źródło: 4z1b Ewa Stankiewicz / 86-metrowe mieszkanie na Górnym Mokotowie