Polska marka A158 i jej propozycja na lato [ZDJĘCIA]

Od modernistycznych budynków i szarości blokowisk w jesiennych propozycjach, do zabawy kolorem dominującej w najnowszej kolekcji. Marka A158 śmiało czerpie ze świata sztuki i architektury. Doskonale widać to w ostatniej kolekcji wiosna/lato 2016.

Wiosenno-letnie sylwetki inspirowane są malarstwem amerykańskiego artysty Ellswortha Kelly’ego. Trzy podstawowe kolory: czerwony, żółty i niebieski to barwy, które u A158 pojawiają się od kilku sezonów w nowych połączeniach i odsłonach. Najnowsza kolekcja – Curves Cuts and Edges – to zbiór sylwetek nawiązujących do malarstwa Kelly’ego. Mocne kolory pojawiają się zarówno w całych stylizacjach (prosta, czerwona sukienka z lekkiej bawełny), jak i subtelnych detalach – wykonanych z organzy jedwabnej lamówkach i ramiączkach.

Oprócz mocnych barw, w kolekcji znalazły się też wyróżniające markę geometryczne wykończenia. Prostym, pudełkowym fasonom towarzyszą oryginalne detale: przypominające wycinanki aplikacje, oryginalne wycięcia. Są też charakterystyczne plisowania i zakładki.

W wiosenno-letnich propozycjach nie brakuje kobiecych rozwiązań – odsłaniająca plecy sukienka z dekoltem w kształcie litery V, rozkloszowana spódnica mocno podkreślająca talię. Pojawia się także kolejna odsłona charakterystycznej dla A158, białej koszuli. Kimonowy rękaw dodaje jej oryginalnego, architektonicznego charakteru. Curves Cuts and Edges to nie tylko kolory, ale także formy: trochę surowe, jednak dopracowane, ale przede wszystkim ponadczasowe.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły