Airport City w Gdańsku coraz bliżej. Obok biurowców będą grządki z warzywami

Inwestycja nazywa się Airport City i będzie zespołem siedmiu budynków biurowych i usługowych. Działać tutaj będą restauracje oraz hotel. Pierwszy z budynków gotowy ma być w połowie 2021 r.

Jedną z najważniejszych zalet Airport City Gdańsk – nowoczesnego miasteczka lotniskowego – będzie bezpośrednie sąsiedztwo Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Inwestycja powstanie vis-a-vis terminala pasażerskiego, po drugiej stronie torów PKM-ki. Podróżni, w tym biznesmeni, przybywający samolotami z całego świata będą mieli do Airport City Gdańsk kilka minut drogi pieszo.

Cała inwestycja Airport City zaoferuje około 120 tys. m. kw. powierzchni użytkowej i około 100 tys. m. kw. powierzchni najmu. Budynki będą w pełni przystosowane do użytku przez osoby niepełnosprawne. Planowane są również udogodnienia dla rowerzystów. Na terenie kompleksu znajdą się stacje ładowania pojazdów elektrycznych i rowerów Mevo. Przewidziana jest budowa strefy sportu i rekreacji. We współpracy z pomorskimi uczelniami i organizacjami pozarządowymi projektowane są ścieżki tematyczne: kulturoznawcze, rekreacyjne, gastronomiczne i dotyczące zakupów.

Port Lotniczy Gdańsk w swojej nowej inwestycji stawia na naturę. Oprócz istniejących już drzew, wokół biurowców wyrosną trawy, rośliny ozdobne oraz kwiaty. Na dachach powstaną zielone tarasy widokowe, a przy jednym z budynków będzie uprawiany ogród warzywny.

W ramach Airport City Gdańsk, jako pierwszy zrealizowany zostanie budynek Alpha. Będzie miał 6 pięter, a prócz tego dwie kondygnacje podziemne i będzie oferował 197 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 8,5 tys. m.kw. Przetarg na budynek Alpha zostanie ogłoszony w sierpniu 2019 roku. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w IV kwartale 2019, a zakończyć w II/III kwartale 2021 roku. W kolejnym etapie realizowany ma być obiekt Bravo o powierzchni użytkowej 16,5 tys. m.kw. z 381 miejscami parkingowymi. Harmonogram budowy Bravo i termin oddania do użytkowania będzie uzależniony od powodzenia rynkowego obiektu Alpha. Projekt powstał w pracowni PIG Architekci.

źródło: materiały inwestora