Akademik po australijsku. Pokoje choć małe, są całkiem przestronne.

Logan Hall to jeden z czterech budynków mieszkalnych przeznaczonych dla studentów Monash University w australijskim Clayton. Obiekt składa się z sześciopiętrowego budynku głównego, w którym mieści się 250 pokoi.

Logan Hall mieści się na rogu dwóch ulic. Sports Walk, znanej z wielu obiektów o charakterze sportowym oraz Scenic Boulevard. Jak wspomnieliśmy jest to jeden z 4 kampusów powstałych dla Monash University. Kolejne 3 zaprojektowały inne biura architektoniczne takie jak MCR, Jackson Clements Burrows oraz Hayball Architects.

Na parterze Logan Hall mieszczą się ogólnodostępne udogodnienia takie jak jadalnia, ogrody z miejscami do grillowania oraz pokoje rekreacyjne z maszynami do gier, czytelnią i siłownią.

Ciekawym zabiegiem było dostosowanie fasady do okolicznej architektury. Od strony ulicy Scenic Boulevard, która zabudowana jest współczesną architekturą, budynek ma szklaną, zaprojektowaną z geometrycznych form bryłę. Natomiast od strony Sports Walk, znajdują się ogrody i miejsca rekreacyjne. Cały kompleks jest utrzymany w modernistycznym stylu, natomiast materiałem, który wyróżnia się na tle innych jest piaskowiec, który odwołuje się do wyglądu głównego gmachu uniwersytetu.