„Algae” – indywidualna wystawa Magdaleny Salome

Wystawa „Algae” prezentuje najnowszy cykl prac warszawskiej artystki Magdaleny Salome. Powstała we współpracy ze Służewskim Domem Kultury. Eksponowane dzieła pochodzą z nurtu sztuki biologicznej, Bioartu oraz abstrakcji ekspresyjnej.

Zamiarem Magdaleny Salome jest opowiadać o roślinach przez rośliny. Jest to sztuka zrodzona z fascynacji nad ich płynnością, zmiennością kształtów i pierwotną witalnością.

Podstawą serii prac „Algae” są tusze roślinne przygotowane samodzielnie przez artystkę w procesie macerowania i gotowania materii roślinnej. Dzięki nieprzewidywalności procesu tworzenia tusze za każdym razem zmieniały kolor, odcień lub przejrzystość. Idealnie oddaje to zmienność naturalnego środowiska, które stanowi stałą inspirację dla Magdaleny Salome.

Prezentowana seria jest zainspirowana pierwszymi roślinami: ich początkiem, genezą, płynnym formowaniem z całą labilnością ich formy.

„Wystawa Algae” powstała we współpracy ze Służewskim Domem Kultury. Charakterystyczna przestrzeń łącząca sztukę i ekologię idealnie współgra z twórczością Magdaleny Salome. Służewski Dom Kultury otrzymał m.in. Nagrodę Architektoniczną POLITYKI 2013.


Magdalena Salome żyje i tworzy w Warszawie. W 2018 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem dziekańskim w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej pod kierunkiem prof. Andrzej Węcławskiego i dr. Mateusza Dąbrowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej twórczości podejmuje działania łączące naukę ze sztuką. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką artystyczną oraz tworzeniem instalacji. Inspirują ją procesy biologiczne, wielowymiarowość postrzegania ich przez pryzmat emocji oraz postawa człowieka wobec natury.

Jej dzieła prezentowane były na wystawach m.in. w Wielkiej Brytanii, Portugalii, na Węgrzech oraz na Słowacji. W Polsce można było je oglądać m.in. w Warszawie, Gdańsku, Rzeszowie, Katowicach oraz Wrocławiu. Jedna z prac Magdaleny Salome znajduje się w zbiorach Polskiej Akademii Nauk. Więcej informacji o wystawie znajdziecie klikając TUTAJ. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wystawy.

Wystawa „Algae” w Służewskim Domu Kultury, Galeria Przy Kozach

Wernisaż: 15 lutego 2022, godzina 19:00

Wystawa czynna do 10 marca 2022, od poniedziałku do niedzieli w godzinach otwarcia Służewskiego Domu Kultury, wstęp wolny

Czytaj też: Sztuka | Wydarzenia  | Kultura | whiteMAD na Instagramie

 

źródło: materiały prasowe