„Alicja w krainie czarów” według Szwedów. IKEA wprowadza kolekcję modową!

IKEA kojarzy się praktycznie każdemu Europejczykowi. Niewielu jednak wie, że w szwedzkich sklepach można będzie kupić również ubrania. W dodatku zaprojektowała je była projektantka między innymi Lady Gagi, Rihanny, czy Beyonce!

Pomysł zrodził się w trakcie audycji radiowej prowadzonej przez Bea Åkerlund. Pochodząca ze Sztokholmu projektantka udzielając wywiadu wywarła wielkie wrażanie na zarządzie szwedzkiego giganta. Kilka minut po rozmowie w radio, zadzowoniła do niej Karin Gustavsson z IKEA i zaproponowało spotkanie, które w dalszej kolejności miało zaowocować najbardziej nietypową kolekcją w historii IKEA nazywana OMEDELBAR.

Zawsze miałam jasną wizję tego, czym powinna być ta kolekcja, od początku do końca. Mam nadzieję, że z jej pomocą zainspiruję ludzi do nieszablonowego myślenia, nakłonię ich do podejmowania ryzyka i dobrej zabawy. Dzięki temu zdecydują się kupić coś, czego nigdy nie spodziewaliby się znaleźć w IKEA. Krótko mówiąc, chcę, by ludzie zaczęli po prostu żyć pełnią życia

Projektantka, która stylizowała takie gwiazdy jak Madonna, Beyoncé, Lady Gaga czy Rihanna, twierdzi że na początku współpracy zaproponowała ponad 300 projektów, których ilość, na drodze konsultacji została zredukowana do 33 najbardziej kreatywnych produktów, utrzymany w barwach bieli, czerni, czerwieni i złota.

Znakiem rozpoznawczym projektantki są usta pociągnięte czerwoną szminką. W jej kolekcji nie mogło więc zabraknąć tego motywu. Pojawia się on pod kilkoma postaciami – poduszek w kształcie czerwonych ust, szklanek ozdobionych śladem szminki czy naklejek na ściany. Nie zabrakło także przedmiotów przywodzących na myśl „Alicję w Krainie Czarów”, czyli wazonów w kształcie cylindrów, dużego, złotego zegara czy zdobionych paskami pudeł i zasłon.

Kolekcja OMEDELBAR trafi do wszystkich polskich sklepów IKEA już w marcu.

/mat.prasowe