allegro paczkomaty

Allegro robi to dobrze i stawia chyba najładniejsze paczkomaty w Polsce

Allegro inwestuje w swoje paczkomaty. Urządzenia różnią się wyglądem od konkurencji. Pierwsze z nich pojawiły się w Poznaniu i Warszawie.

To ekologiczne konstrukcje zasilane zieloną energią. Paczkomaty Allegro stanęły w Poznaniu oraz Warszawie, póki co są takie cztery, ale do końca roku pojawi się ich 1500. Paczkomaty zaprojektowano w taki sposób, aby dobrze komponowały się w otoczeniu.

Pierwszy paczkomat Allegro stanął na Nowym Rynku w Poznaniu, o którym pisaliśmy wczoraj TUTAJ. Paczkomat znajduje się w pobliżu nowej siedziby Allegro. Kolejne trzy zlokalizowane są w Warszawie przy ulicach Romera, Kabacki Dukt i Rejewskiego.

Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny “posadziliśmy” już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej. Obok tak podstawowych aspektów, jak bezpieczeństwo lokalizacji i bliskość klientów, bierzemy pod uwagę także względy środowiskowe oraz to, jak urządzenia komponują się z otoczeniem. Ponadto dbamy o to, by osoby z niepełnosprawnościami mogły bez problemu z nich korzystać – powiedział Grzegorz Czapski, Business Development Officer at Allegro.


Paczkomaty według Allegro to konstrukcje, które mają dobrze wyglądać w otoczeniu. Dlatego zamiast blaszanych boksów pojawiły się tutaj elementy z drewna, które pokrywają rośliny. W klasycznej wersji takie paczkomaty mają ciemnozielony nadruk, który nawiązuje do motywu przyrody. Co najważniejsze – takie paczkomaty po prostu nie szpecą okolicy.

Urządzenia wyposażone zostały w czujniki jakości powierza i mają być cichsze od paczkomatów konkurencji. Kolejne takie paczkomaty pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu, jednak korzystać z nich będzie można dopiero jesienią.

Czytaj też: Ciekawostki | Poznań | Warszawa | whiteMAD na Instagramie

źródło: Allegro