Kolekcja ANNA VIIK: za sesją promocyjną stoi młoda fotograf z Polski

Anna Viik to pochodząca z Estonii projektantka. Sesja jej kolekcji wykonana została w Polsce.

Stoi za nią zespół młodych ludzi, którym udało się wydobyć wszystko to, co w jej ubraniach jest najpiękniejsze.

Przygotowując się do wykonania sesji i przeglądając wcześniejsze lookbooki marki, wiedzieliśmy, że musi to być coś niekonwencjonalnego – mówi stylistka Renata Tomczak.

Autorom sesji zależało na tym, aby przedstawiony obraz zadziałał na odbiorcę, oraz aby można go było wieloznacznie interpretować. Zależało im również na tym, aby wyeksponować same ubrania i uwiecznić emocje.

W swojej pracy lubimy łączyć modę ze sztuką, dlatego sam proces tworzenia jest niezwykle pasjonujący – opisuje Renata Tomczak.

Dlatego duże znaczenie ma wybór miejsc, które z pozoru są mało atrakcyjne. To w nich właśnie tkwi ogromny potencjał, który następnie zostaje wydobyty na zdjęciach. Te ostatnie często wzbogacone zostają grafiką. W przypadku sesji dla Anny Viik efekt końcowy został wzmożony przez minimalizm zastosowanych form graficznych, które mają podkreślać symetrię obrazu, lub działać wręcz przeciwnie – raz nadawać harmonię, a innym razem burzyć ją.

Oszczędność formy nie zawsze jest jednak najlepszym kierunkiem. Są projekty, gdzie dajemy upust swojemu „szaleństwu”, gdzie nie ma zasad a najważniejszy jest proces tworzenia – dodają autorzy sesji.

Całemu zespołowi gratulujemy efektów ich pracy!

Fotograf: Magdalena Harych

Modelka/stylizacje/make-up: Renata Tomczak

Grafika: Natalia Pietrzykowska

Designer: Anna Viik