Apartament od domu mody Fendi. Elegancja i szyk na najwyższym poziomie

Apartament znajduje się się na drugim piętrze Palazzo Fendi, w XVII wiecznej kamienicy w samym sercu Rzymu, nieopodal Schodów Hiszpańskich. Ta niezwykła przestrzeń zaprojektowana została przez dwóch znanych, włoskich architektów: Emiliano Salci i Britt Moran z Dimore Studio. Samo mieszkanie mieści się nad luksusowym butikiem marki.

Salci i Moran główni autorzy projektu zostali zaproszeni do współpracy ponad dwa lata temu przez Silvia Venturini Fendi, dyrektora kreatywnego akcesoriów i odzieży męskiej marki. Kochamy ich prace, artystyczne podejście, estetykę i uwagę na szczegóły – mówi Beccari.

Przestrzeń była już piękna z wysokimi sufitami 4.2m wysokości, podwójne drzwi, okna i niezwykłe masywne sztukaterie. Chcieliśmy po prostu przedstawić je w jak najlepszy sposób i dodać coś od siebie zgodnie z trendami wytyczanymi przez włoską markę.
Nie był to jednak prosty remont ze względu na zabytkowy charakter budynku

– dodaje Britt Moran

Postanowiono jak najwierniej odtworzyć wszystkie historyczne detale architektoniczne, od sztukaterii, przez mosiężne klamki i żelazne kraty wejściowe, po niezwykłe zabytkowe meble i dodatki. Wszystko to miało zostać przybite współczesnym stemplem. Na uwagę zasługują zaprojektowane przez architektów dwie subtelne rzeźby, regał czarnego żelaza i różnokolorowego szkła , kwadratowy stół i skórzany fote. Efekt jest niesamowity! Wnętrze zachwyca nie tylko swoją historią, ale również niesamowitym połączeniem tradycji i współczesności.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły