Minimalistyczny apartament w Kijowie. Tak mieszkają młodzi Ukraińcy!

Mieszkanie znajduje się Kijowie, w dzielnicy Obołoń, która w ostatnich latach intensywnie się rozwija. Zaprojektowali je architekci z pracowni K-BAND Design.

Właścicielem mieszkania jest Konstantin Antonenko oraz Natalia Blazhkun. Kostia na co dzień zajmje się programowaniem. Jednak po pracy uwielbia podróżować i grać w piłkę nożną. Z kolei jego partnerka zajmuje się marketingiem w jednej z większych agencji PR na Ukrainie.

Para niedawno wprowadziła się do nowego mieszkania. O pomoc w zaprojektowaniu wnętrza poprosili biuro K-band (Kirill Kuzmenko i Daria Karelin). W efekcie powstało mieszkanie, w którym wszystko ma swoje miejsce. Detale, które się we wnętrzu pojawiły, nawiązują do zainteresowań mieszkańców.

Projektanci musieli jednak zmienić układ pomieszczeń. Połączono kuchnię i pokój dzienny tak, aby tworzyły wspólną przestrzeń. Z kolei jadalnia oddzielona została od części dziennej specjalną dekoracyjną ścianą.

Wnętrze to mieszanka europejskiej tracji: minimalizm, wymieszany został ze stylem skandynawskim – opisują architekci.

I rzeczywiście coś w tym jest. W mieszkaniu z łatwością można odnaleźć na przykład meble i dodatki, które wcześniej były kupione w IKEA.

zdjęcia: Kirill Kuzmenko