Apartament w Szczecinie. Powstał w przedwojennej kamienicy!

To kolejna realizacja biura Loft Kolasiński, którą opisujemy. Tym razem architekci urządzili apartament w Szczecinie. Stare wnętrze zestawione z wyszukanymi dodatkami sprawia, że mieszkanie zyskało unikalny klimat.

Apartament znajduje się w kamienicy z lat 20. XX wieku. Zadaniem architektów było opracowanie projektu rewitalizacji wnętrza oraz częściowej przebudowy wszystkich pomieszczeń. Dlatego wyposażyli wnętrze w meble, które wcześniej sami zaprojektowali i wykonali: dwie komody, stół w jadalni, stolik kawowy, stół kuchenny, łóżko oraz stoliki nocne.

Dodatkowo wnętrze zdobią meble, lampy i dywany, które pochodzą z lat 50., 60., i 70. Architekci sprowadzili je z Brazylii, Czech, Danii, USA oraz różnych zakątków Polski. Mieszkanie zdobią też fotografie berlińskiego duetu Bill and Hells i Christiana Coigny.


Przykuwającym oko detalem wyposażenia jest wyprodukowany w 1958 roku w Ćmielowie ceramiczny komplet kawowy „Dorota” projektu Lubomira Tomaszewskiego. W 1963 roku otrzymał on złoty medal na pierwszej Międzynarodowej Wystawie Form Przemysłowych w Paryżu.

Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage.

Zdjęcia: Karolina Bąk (www.karolinabak.com)

Czytaj też: Mieszkanie | Szczecin  | Kamienica | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły