Apartament na Ursusie dla aktywnej rodziny

Apartament na Ursusie dla aktywnej rodziny i ich psa. Zaprojektowała je Patrycja Gubernat

Apartament na Ursusie powstał dla aktywnej, 4-osobowej rodziny, której towarzyszy pies. Projekt tego 80-metrowego wnętrza był dużym wyzwaniem dla projektanta, bowiem ten musiał sprostać wszystkim wymaganiom i marzeniom jego właścicieli. Za projekt wnętrza odpowiada Patrycja Gubernat z Metr po Metrze, zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Pani domu to pasjonatka najnowszych trendów, pracująca jednocześnie w branży architektury wnętrz, miała mocno sprecyzowany styl w jakim widziałaby swoje wnętrze. Dla Pana domu liczył się przede wszystkim funkcjonalizm i wygoda. Bo mieszkanie, choć liczyło 80 metrów to układ stanowił nie lada wyzwanie. Mieszkanie miało wyraźny podział na część dzienną oraz część prywatną z 3 sypialniami, garderobą, łazienką i wc.

Strefa dzienna otoczona z dwóch stron ścianą z okien, otwarta na taras skąpany  w południowo zachodnim słońcu. Pomimo tak pięknej ekspozycji ta część mieszkania stanowiła dużą zagwozdkę architektoniczną jak umiejętnie rozłożyć wszystkie potrzebne funkcje aby 4-osobowa rodzina mogła z niej wygodnie korzystać. Nie obyło się bez ingerencji w ściany działowe. Wyburzenie częściowe ściany pomiędzy przedpokojem a kuchnią oraz nieznaczne powiększenie salonu kosztem pokoju dziecka pozwoliło poprawić układ wnętrza. Dodatkowo połączenie trzech ważnych funkcji: wejściowej, kuchennej oraz multimedialnej w jednym meblu zaoszczędziło dodatkowo sporą przestrzeń. Tak powstał wielofunkcyjny qubik z zabudowy stolarskiej złożony z trzech modułów o różnym przeznaczeniu.


Dzięki prostej formie oraz jednolitej kolorystyce wszystkie funkcje nawzajem się przenikają, zacierając granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Pozostała część strefy dziennej z kanapą oraz stołem pozostała otwarta, aby cieszyć oko szerszą perspektywę za oknem. Całe wnętrze utrzymane jest w spójnej stylistyce. Kolorystyka konsekwentnie powtarza się we wszystkich pomieszczeniach. Odcień ciepłego orzecha w połączeniu z beżami i złamaną bielą, przełamują rdzawo-rude akcenty. Oprócz wyrazistej kolorystyki w tym wnętrzu mamy do czynienia z wieloma fakturami, kształtami oraz detalami, co czyni wnętrze wielowymiarowe.

O architektce:
Najważniejsze jest robić w życiu to, co się kocha, czym się żyje, co daje poczucie spełnienia. I projektowanie wnętrz tym właśnie dla mnie jest od zawsze. Inspiruje mnie wszystko dookoła, staram się zawsze zachować otwartość i projektować przede wszystkim to, co jest bliskie moim klientom i zawsze wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. To właśnie pasja do ludzi i nieposkromiona potrzeba tworzenia rzeczy pięknych sprawiają, że każdy projekt czy ten mały czy duży jest dla mnie wyjątkową przygodą, podczas której równowaga pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką wnętrza spotyka się ze spełnieniem marzeń jego właścicieli.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z ludźmi oraz dobrej znajomości branży, potrafię celnie zaadresować każdą potrzebę i preferencje na każdym etapie projektowania.

Wierzę, że każdy projekt wnętrz niezależnie od budżetu ma potencjał do wykreowania wyjątkowej, oryginalnej przestrzeni. Kluczem tego sukcesu jest dobry i konsekwentnie zrealizowany pomysł, wg 3 zasad, którymi się kieruję:

Po 1. Ludzie – Nigdy nie narzucam im swojego stylu, uważnie słucham co im w duszy gra.

Po 2. Czytelny układ funkcjonalny, który sprawia, że zaprojektowana przestrzeń jest wygodna i praktyczna.

Po 3. Dbałość o oryginalny detal, który nadaje wyjątkowy, unikalny charakter wnętrzu bez względu na budżet.

Spontaniczna radość na twarzach moich klientów jest dla mnie bezcenną nagrodą i daje mi dużo pozytywnej energii i chęci do dalszych działań. Więcej o pracowni Metr po Metrze przeczytacie tutaj: www.metrpometrze.pl 

projekt / Apartament na Ursusie: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze / www.metrpometrze.pl
zdjęcia / Apartament na Ursusie: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Drewno | Warszawa | Apartament