Mieszkanie szyte na miarę. Funkcjonalny apartament dla dwojga

Mieszkanie ma niespełna 48 metrów kwadratowych i zostało zaprojektowane dla dwójki młodych ludzi. Głównym założeniem było stworzenie przestrzeni otwartej, ogólnodostępnej, jednak z możliwością szybkiego wydzielenia stref prywatnych.

W tej roli idealnie sprawdziły się szklane przegrody między salonem i sypialnią, a także między sypialnią i łazienką. Panele dzięki swojej przezroczystości zacierają granice między pomieszczeniami. Niemniej jednak, w razie potrzeby, każde z pomieszczeń można odgrodzić zasłoną dla zapewnienia prywatności. 

Na dłuższej ścianie mieszkania została zaprojektowana zabudowa meblowa, która jest podzielona na 3 strefy: garderobę, miejsce pracy i kuchnię. Tak zagospodarowana przestrzeń  jest uporządkowana, a jednocześnie spełnia wiele funkcji. Sypialnię i korytarz dzieli druga zabudowa meblowa, pełniąca funkcję szafy od strony sypialni i regału od strony korytarza.

Kolory w mieszkaniu zostały ograniczone do podstawowych: czerni, bieli i szarości, na tle których wybijają się meble i dodatki w różnych odcieniach brązu, złota i drewna. Tło dla nich stanowią antracytowe płytki o fakturze kamienia. Tworzą one piękny wzór jodełki na posadzce, który jest kontynuowany na ścianie w łazience. Płytki, fornirowane zabudowy, jak również te lakierowane w kolorze głębokiej szarości oraz złote meble i dodatki sprawiają, że wnętrze jest eleganckie, a jednocześnie bardzo intymne.

Autor projektu: Monika Kuszyńska

Wizualizacje: Kuten Studio