Apartament w Gdańsku z meblami wykonanymi na wymiar

To nowoczesna przestrzeń, gdzie starannie zaprojektowano każdy metr powierzchni. Apartament znajduje się w nowym budynku w Gdańsku. Projekt jego wnętrza przygotowali architekci marki Halupczok, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości zabudowy na wymiar. Meble tej marki znaleźć można tutaj w każdym pomieszczeniu.

Mieszkanie położone jest w atrakcyjnej lokalizacji. To apartamentowiec Stara Stocznia, z którego okien rozpościera się widok na panoramę miasta i historyczną zabudowę stoczni. Mieszka tu małżeństwo, które do swojej dyspozycji ma przestrzeń o wielkości 120 m kw. Zaprojektowanie wnętrza powierzono ekspertom marki Halupczok. Firma zajmuje się dostarczaniem mebli do wnętrz, które skrojone są na miarę potrzeb mieszkańców. Dzięki nim można urządzić dom czy mieszkanie, które w jak największym stopniu odpowiada oczekiwaniom i sprawia, że korzystanie z poszczególnych pomieszczeń jest przyjemniejsze.

Joanna Dix, projektantka Mebli Halupczok w pierwszej kolejności poznała potrzeby inwestorów. Postanowiła wprowadzić zmiany wobec układu funkcjonalnego zaproponowanego przez dewelopera. Ściana działowa między sypialniami została przebudowana, aby stworzyć miejsce dla zabudowanych szaf. Dodatkowo postanowiono ukryć słup w salonie, który stał się częścią praktycznego mebla – dekoracyjnej szafki z toaletką. Dzięki przemyślanym działaniom projektowym, powstały liczne schowki, które pozwalają ukryć codzienne przedmioty i ułatwiają zachowanie porządku.

W sumie apartament składa się ze strefy dziennej, którą stanowi salon z kuchnią, częścią jadalnianą i toaletą oraz strefy prywatnej. Oprócz głównej sypialni z prywatną łazienką są też dwie sypialnie dla gości, dla których powstała kolejna łazienka.

Inwestorzy mieli konkretne oczekiwania. Wnętrze miało być eleganckie, ponadczasowe i jednocześnie przytulne, stąd ciepła kolorystyka z motywem drewna. Nawiązanie do natury widać też w wykorzystanym tutaj kamieniu. 

Urządzając wnętrze wykorzystano zabudowę marki Halupczok. Polski producent dostarczył tu wszystkie elementy stałe. To między innymi szafa-toaletka, stojąca równolegle do stołu; obudowa ściany z paneli lakierowanych z ukrytym wejściem do łazienki; fornirowana obudowa grzejników z kamiennym blatem; zabudowa pod telewizor; stolik kawowy; regał w salonie oraz szafki – wisząca z szufladami pod umywalkę i szafka w toalecie, komoda z ruchomym blatem, regał na ścianie i szafy w sypialniach dla gości. Dodatkowo Meble Halupczok odpowiadają za wykonanie fornirowanej podbudowy łóżka, stojącego regału z miejscem do pracy w sypialni oraz mebli w głównej łazience.


Jednak sercem apartamentu jest kuchnia. Jej przemyślany projekt sprawia, że jest to miejsce, które sprosta wszelkim kuchennym wyzwaniom. Architekci wykorzystali meble z kolekcji Ravenna oraz Milano marki Halupczok. Z tej pierwszej pochodzą fronty fornirowane (dębina sękata na czarnym MDF z indywidualnie dobraną bejcą pod kolor parkietu), a z drugiej wykorzystano fronty lakierowane obustronnie. Wyspę kuchenną zdobi kamień Patagonia, a tuż nad grzejnikami znajduje się siedzisko wykonane z kamienia Capolavoro. Szlachetne materiały dają poczucie luksusu.

Tak dobrane meble pozwoliły zachować kolorystyczną spójność mieszkania oraz wyeksponować detale. Warto zwrócić uwagę na fornirowaną ramę zaciętą pod kątem 45 stopni. Pojawia się ona w witrynach stojących w kuchni, w przedpokoju w przegrodach oraz elemencie okalającym szafę czy też na regale w salonie. Detalem wartym odnotowania są elementy lakierowane w kolorze złotym –  Brilliant Gold, znajdujące się w zabudowie równoległej do stołu oraz w zabudowach w sypialniach gościnnych.

Zaprojektowany w Gdańsku apartament daje mieszkańcom poczucie oddechu. Spora powierzchnia pozwoliła rozmieścić meble w odpowiedniej odległości, co ułatwia poruszanie się po całym wnętrzu. Pomieszczenia mają elegancki charakter, a dzięki wysokiej jakości wyposażeniu właściciele mogą zapomnieć o remontach i cieszyć się swoim wymarzonym mieszkaniem przez wiele lat.

zdjęcia: Karol Bannach

źródło: Halupczok (www.meble-halupczok.pl)

Czytaj też: Apartament | Wnętrza | Gdańsk | Mieszkanie | Meble | Drewno | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły