Apartament w krakowskiej kamienicy

Apartament w krakowskiej kamienicy. W środku meble z lat 60.

Apartament Limano zlokalizowany jest w świeżo odrestaurowanej krakowskiej kamienicy, nieopodal Rynku Podgórskiego. Podgórze, dzielnica Krakowa położona na prawym brzegu Wisły to miejsce inspirujące – pełne śladów historii, zabytków, kameralne, pełne urokliwych zakątków i zieleni. 
Podstawowym założeniem funkcjonalnym projektu było przystosowanie niespełna 40-metrowego mieszkania na cele krótkoterminowego wynajmu. W przyszłości może służyć jako  lokal mieszkalny dla jednej lub dwóch osób. Pierwszym etapem projektu był czytelny podział przestrzeni na trzy strefy funkcjonalne: wejściową, nocną oraz dzienną.
Strefę wejściową wyróżnia miętowy kolor nawiązujący do barwy dachu podgórskiego kościoła. Wysoki poziom sufitu umożliwił zaprojektowanie strefy nocnej na antresoli, na którą prowadzą białe, stalowe schody. Aby podkreślić sypialniany charakter, wnękę wyłożono płytami ze sklejki. Materiał ten wykorzystano także do wykonania wszystkich regałów i szaf w mieszkaniu. Strefę dzienną zdobi dębowy parkiet ułożony w jodełkę na którym zobaczymy poddane renowacji krzesła z lat 60, projektu Rajmunda Teofila Hałasa. Ściany lokalu zdobią kolarze autorstwa Aleksandry Morawiak.

O architektach: 
Ikra Studio – pracownia projektowa realizująca zadania z zakresu architektury, architektury wnętrz i grafiki z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Stalowej 16.  “Nasz zespół składa się z architektów, wnętrzarzy, grafików i programistów wspomaganych przez najlepszych branżystów, kolegów architektów i przyjaciół biura. W ikra Studio zajmujemy się Architekturą – projektujemy domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, obiekty przemysłowe i komercyjne. Realizujemy projekt od koncepcji, po etap budowlany z pozwoleniem na budowę oraz wykonawczą część dokumentacji. Dla wybudowanych obiektów, pomieszczeń czy mieszkań tworzymy projekty Architektury wnętrz. Tworzymy koncepcję wnętrza, przygotowujemy rysunki wykonawcze, koordynujemy wykonawców oraz pomagamy w realizacji inwestycji. Dopełnieniem naszej oferty jest projektowanie graficzne dedykowane w szczególności inwestycjom. Tworzymy marki i identyfikacje wizualne, rebrandingi i odświeżenia marek, projektujemy i wdrażamy strony internetowe, kreujemy stoiska ekspozycyjne i odpowiadamy na inne potrzeby graficzne naszych Klientów.

Naszą główną usługą, w której się specjalizujemy jest projektowanie Architektura+Grafika. Wiemy, że potrzeby inwestorów są duże a nasz pakiet A+G pozwala zaspokoić część z nich. Projekt architektury kubaturowej czy architektury wnętrz jest wzbogacany przez nas projektem graficznym, który zawiera spójną identyfikację wizualną inwestycji wraz z elementami niezbędnymi – stroną internetową, materiałami BTL i reklamowymi.” – czytamy na stronie architektów

Czytaj też: Architektura | Metamorfoza | Renowacja | Apartament | Wnętrza | Kraków

Autor projektu “Apartament w krakowskiej kamienicy” : ikra Studio
Zdjęcia: Jakub Rej, Jan Krupa