Apartament z widokiem na Pragę. We wnętrzu cała paleta barw!

Apartament z widokiem na Pragę zaprojektowali czescy architekci z pracowni No Architects. 228-metrowy apartament powstał w nowo wybudowanym budynku w centrum Pragi. Właścicielom zależało, aby jak najlepiej wykorzystać wysokie, panoramiczne przeszklenia, które oferują widok na zabytkowe centrum stolicy Czech. 

W ramach projektowania wnętrza, architekci zaczęli od zmiany zastanego układu. W ten sposób, architekci oddzielili kawałek salonu i zamienili go w gabinet, pokój zabaw pokój gościnny w jednym. Ważnym elementem są duże przesuwne drzwi, które po schowaniu za szafą, tworzą jedną, spójną przestrzeń. Wnętrze miało być ciepłe, przytulne i stanowić przestrzeń zarówno do pracy w domu, a także do wspólnego spędzania czasu, rozmów, zabaw z dziećmi, czy wspólnego gotowania. Właśnie dlatego, celem właścicieli było stworzenie dużej przestrzeń w sąsiedztwie kuchni i jadalni, które pozwolą na gromadzenie się domowników w jednym, wspólnym miejscu.

To, co wyróżnia wnętrze to zestawienie różnokolorowych, wyrazistych detali o geometrycznych kształtach, które wprowadzają do wnętrza dynamikę i życie. W zestawieniu z subtelnym, wygaszonym wnętrzem, kontrast ten jest zwielokrotniony. Kolejnym wartym wspomnienia akcentem jest podłoga wykonana z mozaiki. Zespół architektów w składzie Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková, Veronika Amiridis Menichová zwracają również uwagę, że ważną kwestią było odpowiedni projekt infrastruktury technicznej, która często jest wyzwaniem, w szczególności, w przypadku dużych wnętrz. Jak wam się podoba apartament z widokiem na Pragę?

źródło: No Architects (www.noarchitects.cz)
zdjęcia: Studio Flusser  (www.studioflusser.com)

Czytaj też: Czechy | Praga | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie  | Minimalizm | Apartament