Apartamentowiec jak wieża Jenga. Jednak to wnętrza robią największe wrażenie!

Od kilku lat można zaobserwować trend na nieregularne bryły wieżowców, które przypominają ponakładane na siebie klocki. Przypominamy chociażby Maha Nakhon, który wygląda jak efekty nieudanej gry w Tetrisa. Tym razem prezentujemy, podobną realizację. Tym razem z Nowego Jorku.

Wieżowiec 56 Leonard Street, nazywany rownież Jenga Tower jest jednym z najwyższych wieżowców południowego Manhattanu. Jednak uwagę do niego przykuwa nie jego rozmiar, a kształt. Budynek wygląda jakby składał się z kilkudziesięciu/kilkuset prostopadłościennych, szklanych bloków. W rzeczywistości budynek jest jednolitą bryłą, a kształtu nadają jej nieregularne wgłębienia i tarasy.

Inwestor, który postanowił wybudować 60-piętrowy budynek zadbał jednak nie tylko o wygląd zewnętrzny. Wewnątrz znajdują się dostępne dla wszystkich mieszkańców centrum fitnesu, basen, sale konferencyjne czy opieka konsjerża. Łącznie w budynku znajdzie się 145 apartamentów. Warto zaznaczyć, że 10 z nich znajduje się na szczycie wieżowca, a każdy z nich urządzono w innym stylu. Mieszkańców „Jenga Tower” w wejściu wita olbrzymia rzeźba jednego z najbardziej znanych współczesnych artystów – Anisha Kapoora.

Za projekt odpowiadało prestiżowe biuro Herzog & de Meuron. O innych realizacjach szwajacarskiego studia pisaliśmy już niejednokrotnie chociażby w nawiązaniu do przebudowy stadionu Chelsea, nowej ikonie Paryża – Triangle 2 czy Filharmonii nad Łabą.