Apartamenty Kolektorska 56 w Warszawie z nietypową fasadą

Budynek Kolektorska 56 zaprojektowali architekci z pracowni Tekktura. Jego charakterystycznym elementem jest nowoczesna fasada z licznymi perforacjami oraz wielkoformatowe okna, które rozciągają się od podłogi aż po sufit.

Architekci z poznańskiej pracowni Tekktura słyną z niestandardowych projektów. Przykładem jest ich nowa realizacja na Bielanach. Apartamenty Kolektorska 56 to kameralny budynek wielorodzinny, który ma trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. W sumie powstało tu zaledwie sześć mieszkań. Architekci postawili na proste i ponadczasowe rozwiązania. Budynek ma płaski dach, proste kąty, duże przeszklenia i białą elewację z ruchomych płyt. Te ostatnie nadają budynkowi lekkości. Płyty można odchylać regulując intensywność przenikania dziennego światła. Dzięki temu elewacja budynku za każdym razem może wyglądać zupełnie inaczej.

Inwestycję zrealizowano z myślą o użytkownikach, którzy cenią jakość. Solidność konstrukcji gwarantują wykorzystane materiały budowlane oraz stolarka okienna i drzwiowa. Te ostatnie dostarczyła firma Internorm – właściciele mieszkań mogą cieszyć się ogromnymi przeszkleniami na całą wysokość pomieszczeń.

W dobie ekologicznych zmian ważne jest stosowanie energooszczędnych rozwiązań. W budynku przy ulicy Kolektorskiej wykorzystano okna HF 310 oraz drzwi podnośno-przesuwne HS 330 Internorm, które charakteryzują wysoka izolacyjność cieplna i akustyczna. Jest to możliwe dzięki specjalnej technologii i drewniano-aluminiowej konstrukcji. Trzyszybowe okna od wewnętrznej strony ozdobione są drewnem, a od zewnątrz ramy pokrywa warstwa ciemnego aluminium, które zabezpiecza drewno przed wilgocią i zniekształceniami. Ich kolor współgra z metalową fasadą i podkreśla nowoczesny wygląd budynku.


Mieszkańcy apartamentowca mogą korzystać z ogromnych balkonów, które niczym szklane kubiki przenikają do wnętrza salonu. Dobrze widać to na zdjęciu – duża powierzchnia balkonu daje sporo możliwości aranżacyjnych. Atutem są rozsuwane drzwi, które pozbawione są progu. To rozwiązanie dla estetów, płaska powierzchnia ułatwia swobodne przemieszczanie się między salonem a tarasem i po prostu świetnie wygląda.

Warto też zwrócić uwagę na drzwi wejściowe do mieszkań. Minimalistyczny model HT 410 cechuje zlicowanie od wewnętrznej i zewnętrznej strony ramy drzwiowej ze skrzydłem – są one umieszczone w jednej płaszczyźnie. Wrażenia wizualne potęguje ukrycie okuć w skrzydle drzwi, przez co zdają się być wyjątkowo płaskie, a przy tym doskonale zatrzymują ciepło wewnątrz mieszkania.

Więcej informacji o nowoczesnych rozwiązaniach dla architektury znajdziecie w Strefie architekta Internorm klikając TUTAJ.

Czytaj też: Warszawa | Okna | Architektura w Polsce  | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: Internorm