Apartamenty Wilanowska, kolejny udany projekt od JEMS architekci

Apartamenty Wilanowska to osiedle zaprojektowane przez znane, biuro JEMS architekci z Warszawy, które na swoim koncie ma już wiele ciekawych i udanych realizacji mieszkaniowych na terenie Warszawy.

Znakiem rozpoznawczym osiedla są drewniane, ażurowe okiennice, które mają za zadanie w całości przysłonić przeszklone fasady apartamentów. Ich charakter zmienia się w zależności od tego ilu mieszkańców przebywa w domach, kto otwiera okiennice, oraz z jakiej perspektywy obserwujemy elewację budynku.

Osiedle zostało połączone szerokim deptakiem wraz z ogrodem kamiennym, w którym rośnie wiele gatunków drzew i mniejszych roślin. Zieleń ma nawiązywać do zabudowy parkowej – tworzącej niepowtarzalny  mikroklimat, który sprzyjać ma wypoczynkowi i dobremu samopoczuciu mieszkańców osiedla.

Inwestycja składa się z 219 mieszkań, których metraż jest bardzo zróżnicowany – rozpoczyna się od małych kawalerek typu studio o powierzchni 40 m kw., a kończy się na penthousach przekraczających 300 m kw. Inwestycja obejmuje trzy typy budynków mieszkalnych. W ofercie znajdują się apartamenty o wysokości ponad 3 metrów z panoramicznymi oknami, a także skromniejsze mieszkania, umiejscowione w 7–kondygnacyjnych budynkach, zlokalizowanych od strony Al. Wilanowskiej i ul. Patkowskiego. Z kolei w pięciokondygnacyjnych budynkach, położonych w środku osiedla znajdują się mieszkania do 150 m kw. Największe lokale, znajdują się na ostatnich kondygnacjach. Również one posiadają zielone tarasy na dachach. (ms)

 

INFORMACJE

Otaczające ulice

Wilanowska Przy Grobli Pomidorowa Patkowskiego

mieszkalny

ukończony ukończony

Wilanów

2006

2014 – czerwiec

Rogowski Development – autor zdjęć

DANE TECHNICZNE

5

1

21372 m2

17680 m2

106485 m3

INFORMACJE DODATKOWE

  • – inwestycja budowana w II etapach
  • – mieszkania od 40,5 do 168 m2