Apokalipsa klimatyczna. Artysta pokazał, jak będzie wyglądać Ziemia. 

Apokalipsa klimatyczna to to co może czekać naszą planetę już za kilkadziesiąt, a może nawet kilkanaście lat. Pogłębiający się kryzys klimatyczny może doprowadzić nie tylko do śmieci tysięcy gatunków, ale także do całkowitej zmiany krajobrazu na całym świecie. 

Zaprezentowana na serii kolaży apokalipsa klimatyczna powstała za sprawą francuskiego artysty Fabiena Barrau’a, który od lat specjalizuje się w fotografii i obróbce cyfrowej zdjęć i filmów. Jego najnowszy projekt odnosi się do kryzysu klimatycznemu, który zagraża życiu na naszej planecie. Postępujący wzrost średnich temperatur, podnoszący się poziom wód, a także zmiany w atmosferze mogą w niedalekiej przyszłości całkowicie zmienić wizerunek naszej planty.


W swojej pracy nazwanej News From the Future artysta pokazuje ikoniczne miejsca takie jak centrum Paryża z wieżą Eiffela w roli głównej, słynne koloseum w Rzymie, czy amerykańskie miasta takie jak Chicago czy Nowy Jork. 

“Motywacją dla tej serii było to, jak wpłynąć na świadomość ludzi dotyczącą zmian klimatu. W moim przypadku, moją małą mocą jest tworzenie obrazów i wyobrażanie sobie siebie jako odkrywcy, który powróci z przyszłości ze zdjęciami zmienionego świata. Pozostaję przekonany, że prosty obraz może mieć większy wpływ na ludzi, zwłaszcza najmłodszych, aby zrozumieć prawdopodobieństwo konsekwencji braku działania. Tworząc projekt miałem to samo uczucie co archeolodzy z XIX wieku, którzy odkryli Pompeje – rzymskie miasto pochowane i zachowane pod popiołem po katastrofalnej eksplozji wulkanu w 79 roku n. e.” – mówi Fabien Barrau

Czytaj też: Ekologia | Ciekawostki | Nowy Jork | Fotografia | Grafika

 

źródło: Fabien Barrau / www.instagram.com/fabienbarrau/?hl=pl